Σάββατο, 25 Ιουνίου 2022

Πέρασε εύκολα από τη Βαγιά και πλησίασε τον ΑΟΤ ο Ρωμανός

Κυριακή, 20 Μαρτίου 2022 18:23 Γράφτηκε από

Ο ΕΓΟΗ έπεσε θύμα των ορέξεων του Ρωμανού, από τον οποίο γνώρισε τη συντριβή με 7-0 στη Βαγιά για την 26η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

O Ρωμανός ήταν ασταμάτητος στη Βαγιά και διέλυσε τον ΕΓΟΗ με σκορ 7-0. Χατ-τρικ από τον Μεμοτσέλα, από δύο γκολ οι Τριανταφύλλου και Μυλωνάς.

Για να ένα 25λεπτο κατάφερε να αντισταθεί ο ΕΓΟΗ του Μανώλη Ψωμά στις ορέξεις των παικτών του Άλκη Πλουσή.

Στο 27' ο Τριανταφύλλου άνοιξε τον χορό των γκολ με επαναφορά έπειτα από κόρνερ. Το 2-0 δεν άργησε να έρθει με τον Μαυρομάτη να κόβει τη μπάλα στο κατάλληλο σημείο για τον Μεμοτσέλα, και εκείνος με πλασέ έδωσε αέρα δύο τερμάτων στον Ρωμανό. Δευτερόλεπτα αργότερα ήταν η σειρά του Μυλωνά να σκοράρει μετά από σέντρα του Μεμοτσέλα για το 3-0 το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Οι παίκτες του Πλουσή όχι μόνο δεν άφησαν το πόδι από το γκάζι αλλά σκόραραν τέσσερα τέρματα στην επανάληψη.

Ο Ταβλαδωράκη με πάσα από δεξιά βρήκε τον Μεμοτσέλα και εκείνος δεν αστόχησε κάνοντας το 4-0 στο 50'.

Νέα ασίστ από τον Ταβλαδωράκη, δεύτερο γκολ για τον Τριανταφύλλου, ο οποίος έκανε το 5-0 στο 54΄.

Η ψυχολογία των ποδοσφαιριστών του ΕΓΟΗ, επιβαρύνθηκε ακόμα περισσότερο, τρία λεπτά αργότερα καθώς ο Μεμοτσέλα έπειτα από πάσα του Μαυρομάτη, έκανε το 6-0 στο 57΄΄,

Σαν να μην έφτανε αυτός, ο Μυλωνάς που δεν θα μπορούσε να μείνει με ένα γκολ νίκησε ξανά τον Αγγελιδάκη στο 65' βάζοντας τέλος στο μαρτύριο του ΕΓΟΗ, έπειτα από κόψιμο του Σεραφειμίδη για το τελικό 7-0.

Τα ευχάριστα ωστόσο για τον Ρωμανό, ήρθαν μετά το τέλος του παιχνιδιού, καθώς η Βόνη κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας στο Τυμπάκι απέναντι στον πρωτοπόρο ΑΟΤ, με την ομάδα της Ελιάς να πλησιάζει στο -4 έχοντας παιχνίδι λιγότερο κόντρα στον Ανθεστίωνα.

ΕΓΟΗ (Μανώλης Ψωμάς): Αγγελιδάκης, Στοιχειός, Παναούσης, Κέσκος, Νεζίρι, Παπουτσιδάκης, Μπέικο, Αγοράκης, Μουχαμετάι, Μπέης, Χαραλαμπάκης

Ρωμανός (Αλκιβιάδης Πλουσής): Πλευριτάκης, Ανυφαντάκης, Κουκάκης, Μαυρομάτης, Σεραφειμίδης, Μόντι, Γιακουμάκης, Ταβλαδωράκης, Μεμοτσέλα, Τριανταφύλλου (65' Δουζένης), Μυλωνάς