Πέμπτη, 09 Δεκεμβρίου 2021

Ρωμανός - ΑΕ Κατσαμπά 0-0: Το ήθελαν και οι δύο, αλλά έμειναν στο "μηδέν"

Τετάρτη, 20 Οκτωβρίου 2021 18:00 Γράφτηκε από

Για την 5η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ, Ρωμανός και ΑΕ Κατσαμπά αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα στο γήπεδο της Ελιάς.

Ο Ρωμανός αναδείχθηκε ισόπαλος (0-0) με την ΑΕ Κατσαμπά, η οποία είχε δύο δοκάρια στην αναμέτρηση.

Δύο δοκάρια είχαν οι φιλοξενούμενοι, με τους Κάββαλο στο πρώτο ημίχρονο και τον Παπακώστα να σημαδεύουν σίδερο στις προσπάθειες τους.

Μεγάλες χαμένες ευκαιρίες από τους Κομνηνό και Μυλωνά στα τελευταία λεπτά για να κλέψουν τη νίκη ωστόσο δεν τα κατάφεραν.

Μοιρασμένο και νευρικό παιχνίδι που θα μπορούσε να το είχε "κλέψει" οποιαδήποτε ομάδα βάσει των ευκαιριών που δημιούργησαν.

Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τους γηπεδούχους και μάλιστα έντονες, μετά από μαρκάρισμα του Σωμαράκη και πτώση του Μυλωνά μέσα στην περιοχή στο 90'.

Το παιχνίδι:

1' Σέντρα στο ματς!

3' Σουτ του Νικολάου πάνω από τα δοκάρια του Ρουμπάκη.

6' Σουτ από πλάγια του Μυλωνά σε κόρνερ ο Σπανός.