Κυριακή, 14 Αυγούστου 2022

Πήρε τη νίκη με Καλαϊτζάκη και προσπέρασε τον Ανθεστίωνα ο ΠΑΟΚρουσώνα!

Κυριακή, 20 Μαρτίου 2022 18:43 Γράφτηκε από

Πέρασε από το Θραψανό με τα δύο γκολ του Καλαϊτζάκη ο ΠΑΟΚρουσώνα

Μία πολύ σημαντική νίκη πέτυχε η ομάδα του Κρουσώνα κόντρα στην Ανθεστίωνα εκτός έδρας με σκορ 1-2 χάρις σε δύο τέρματα του Καλαϊτζάκη.

Για τους γηπεδούχους είχε ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1 ο Χριστοφοράκης σε ένα παιχνίδι που ήταν πραγματικό ντέρμπι με μονομαχίες στο χώρο του κέντρου, ακυρωθέν γκολ, δύο πέναλτι και τρία τέρματα.

Στο πρώτο ημίχρονο είδαμε ένα πραγματικό ντέρμπι με τις μονομαχίες του κέντρου να ήταν εκείνες που έκλεψαν την παράσταση καθώς οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν αρκετές φορές να φτάσουν με αξιώσεις τις αντίπαλες περιοχές και όταν το έκαναν δεν δημιούργησαν την κλασσική ευκαιρία για κάποιο τέρμα εκτός από την φάση με τον Καλαϊτζάκη, που βρήκε δίχτυα αλλά το γκολ του δεν μέτρησε ως οφσάιντ.

Στην επανάληψη ο Καλαϊτζάκης και πάλι ήταν εκείνος που έβαλε μπροστά την ομάδα του μετά από εκτέλεση πέναλτι στο 55’.

Ο Ανθεστίωνας μετά το γκολ που δέχθηκε προσπάθησε να αντιδράσει και τα κατάφερε δέκα λεπτά πριν το φινάλε με τον Χριστοφοράκη να απαντάει και εκείνος με το ίδιο νόμισμα στον ΠΑΟΚρουσώνα, από την άσπρη βούλα.

Έτσι όλα έδειχναν μετά από αυτό το γκολ ότι οι δύο ομάδες θα έρθουν ισόπαλες, όμως ο Καλαϊτζάκης είχε άλλη άποψη και με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 87’ χάρισε τη νίκη στην ομάδα του και έτσι ο ΠΑΟΚρουσώνα προσπέρασε τον Ανθεστίωνα και βρίσκεται πλέον στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Α1 ΕΠΣΗ.

Ανθεστίων: Χρονάκης, Μακρογιαννάκης, Τρουλάκης, Φωτόπουλος, Γιούγκα, Χριστοφοράκης, Κλάδος, Καφούσης, Μπερνίκου, Βαρδής, Χότζα

ΠΑΟΚρουσώνα: Γεωργίου, Λιοδάκης, Μπαμπουλάκης, Παπαδιός, Σακλαμάκης, Μαγάκης, Καλαϊτζάκης, Σηφάκης, Κουτσογιαννάκης, Ανωγειαννάκης, Τσενάι