Κυριακή, 22 Μαϊος 2022

Έβγαλαν «νοκ-άουτ» τον ΠΑΟΚ οι Μοίρες (1-1)

Τετάρτη, 22 Δεκεμβρίου 2021 17:10 Γράφτηκε από

Μοίρες και ΠΑΟΚ αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 για την 15η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Ο ΠΑΟΚ αν δεν προηγήθηκε στο σκορ, στη συνέχεια ισοφαρίστηκε από την ΑΕ Μοιρών, με τις δύο ομάδες να παίρνουν από ένα βαθμό και εκείνη του Κρουσώνα, να απομακρύνεται ακόμα περισσότερο από τον τίτλο.

Παρά το καλό πρώτο του ημίχρονο ο ΠΑΟΚ δεν βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα, είχε δύο εξαιρετικές ευκαιρίες για γκολ με τον Σακλαμάκη, όμως ο βραχύσωμος επιθετικός έστειλε στην πρώτη περίπτωση την μπάλα στην αγκαλιά του Λιουδάκη και στη δεύτερη στο δοκάρι της εστίας του

Η ομάδα του Κρουσώνα εν τέλει βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Μπαμπουλάκη να νικά με ευθύβολο σουτ τον Λιουδάκη, όμως σε μία στημένη φάση οι γηπεδούχοι βρήκαν την ισοφάριση σκόρερ τον Μυφτάρι έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Φραγκιαδάκη.

Νευρικό ματς, ειδικά στα τελευταία λεπτά όπου πήγε να ξεφύγει λίγο η κατάσταση.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:

1' Σέντρα στον αγώνα

22'  Ο Σακλαμάκης από πλεονεκτική θέση δεν μπόρεσε να νικήσει τον Λιουδάκη, μετά από εξαιρετική πάσα του Ανωγειανάκη.

24' Ο Μαραθιανός δοκιμάζει να σκοράρει από το κέντρο, όμως η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ.

34' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ με τον Σακλαμάκη να μην μπορεί να βρει δίχτυα στην προσπάθεια του.

39' Σουτ του Σκούφου, απέκρουσε ο Λιουδάκης

42' Νέο σουτ του Θοδωρή Σκούφου και πάλι σε ετοιμότητα ο γκολκίπερ των Μοιρών

44' Ο Βατσινάς επιχειρεί να αιφνιδιάσει τον Γεωργίου, ο οποίος ενστικτωδώς αποκρούει και στέλνει τη μπάλα κόρνερ.

Ημίχρονο στο 0-0 στις Μοίρες για ΑΕΜ και ΠΑΟΚ

46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

50' ΓΚΟΛ, 0-1 για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπαμπουλάκης με ευθύβολο σουτ δίνει προβάδισμα στον ΠΑΟΚ μέσα από την περιοχή

70' ΓΚΟΛ, 1-1 οι Μοίρες. Ο Φραγκιαδάκης εκτέλεσε φάουλ ο Μυφτάρι πήδηξε πιο ψηλά από όλους και έγραψε το 1-1 με κεφαλιά.

88' Φάουλ σε καλό σημείο του Ανωγειανάκη, η μπάλα στο τείχος, κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

90+3 Τέλος στο ματς και ισοπαλία στις Μοίρες. ΑΕ Μοιρών - ΠΑΟ Κρουσώνα 1-1.

Μοίρες (Γιώργος Φινοκαλιώτης): Λιουδάκης, Χατζάκης (89' Ραπτάκης), Τραορέ, Βατσινάς (60' Γκίνη) Μυφτάρι, Φραγκιαδάκης, Πολυμερίδης Ι. 60' Οικονομάκης), Πολυμερίδης Χ. (75' Ιερωνυμάκης), Αντωνάκης, Κυριακάκης

ΠΑΟΚ (Μάριος Σηφάκης): Γεωργίου, Λιοδάκης, Μπαμπουλάκης, Παπαδιός, Ζαρκαδούλας, Πύλιος, Σακλαμάκης (68' Κενδριστάκης), Σκούφος, Μαραθιανός (85' Ρομπάκης), Ανωγειανάκης, Μαγάκης (78' Ξηρός)