Κυριακή, 16 Ιανουαρίου 2022

Με Ρομπάκη και Κενδριστάκη, προσωρινά στην κορυφή ο ΠΑΟ Κρουσώνα!

Σάββατο, 13 Νοεμβρίου 2021 17:01 Γράφτηκε από τον

Μία ακόμα άνετη επικράτηση πέτυχε ο ΠΑΟ Κρουσώνα, νικώντας με το ευρύ 6-0 την Βόνη στο γήπεδο του Κρουσώνα για την 9η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ, ανεβαίνοντας έστω και προσωρινά στην κορυφή της βαθμολογίας!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την ομάδα του Κρουσώνα, με τον Δημήτρη Γιαπεντζάκη να ανοίγει το σκορ μόλις στο 12ο λεπτό, ευρισκόμενος στο κατάλληλο σημείο για να νικήσει τον Λάμπρου!

Οι ποδοσφαιριστές του Μάριου Σηφάκη ήταν άκρως απειλητικοί, και 15 λεπτά μετά κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματα τους. Ο Γιάννης Ρομπάκης, που ξεκίνησε για πρώτη φορά βασικός έπειτα από τον τραυματισμό του που τον κράτησε εκτός δράσης για μεγάλο διάστημα, έγραψε το 2-0 με προβολή από κοντινή απόσταση.

Αποδεικνύοντας πόσο σημαντική ήταν η απουσία του στην μάχη που δίνει για τον τίτλο η ομάδα του ΠΑΟ Κρουσώνα, ο Ρομπάκης βρήκε και δεύτερο προσωπικό τέρμα στο 43’. Πιο συγκεκριμένα, ο ικανός επιθετικός υποδέχθηκε την μπάλα έξω από την περιοχή, και σούταρε ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου!

Με την επανέναρξη του παιχνιδιού, οι «ασπρόμαυροι» δεν φάνηκαν διατεθειμένοι να αφήσουν το πόδι από το γκάζι, πετυχαίνοντας άλλα δύο τέρματα από νωρίς.

Στο 52’ ο Σαράντος Σακλαμάκης σούταρε εκτός περιοχής νικώντας τον τερματοφύλακα της Βόνης για το 4-0, ενώ οκτώ λεπτά αργότερα, στο 60΄ο συνήθης ύποπτος για την ομάδα του ΠΑΟΚ, Γιάννης Κενδριστάκης εκτέλεσε εντός περιοχής για να αυξήσει την διαφορά του ΠΑΟΚ στα πέντε τέρματα!

Ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος βρήκε και δεύτερο τέρμα στο 70’, με τον ικανό επιθετικό να πιάνει την κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Λάμπρου.

Το τελευταίο εικοσάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα για τις δύο ομάδες, με την Βόνη πλέον να στρέφει την προσοχή της στο δύσκολο παιχνίδι που έρχεται με τον ΑΟ Τυμπακίου, και τον ΠΑΟ Κρουσώνα να περιμένει τα αυριανά αποτελέσματα για να δει αν θα είναι οριστική η παρουσία του στην κορυφή με το πέρας της 9ης αγωνιστικής!

ΠΑΟ Κρουσώνα: Χαραλαμπάκης, Σακλαμάκης, Πύλιος, Ξηρός, Παπαδιός, Γιαπεντζάκης, Κενδριστάκης, Σκούφος, Σακλαμάκης, Ρομπάκης, Μαγάκης

Βόνη: Λάμπρου, Κελαράκης (80’ Θεοδωσάκης), Σκαρβελάκης, Ανυφαντάκης, Παπαδάκης (80’ Αλντίν), Κουκάκης, Γιακουμάκης, Βλάχος, Καλογερίδης, Στεφανάκης (46’ Παλαμίδας), Σταυρακάκης