Παρασκευή, 21 Ιανουαρίου 2022

ΠΑΟΚ - Τριτωνία 9-0: Δεν έδειξε έλεος και επέστρεψε στην κορυφή

Κυριακή, 31 Οκτωβρίου 2021 17:31 Γράφτηκε από

Ο ΠΑΟΚ δίνοντας μία ακόμα παράσταση επιθετικά, δεν είχε πρόβλημα να επικρατήσει εύκολα με 9-0 της Τριτωνίας των πολλών προβλημάτων, στον Κρουσώνα για την 7η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ, επιστρέφοντας στην κορυφή.

Η ομάδα του Μάριου Σηφάκη έχοντας σε ακόμα μία καλή μέρα τον Μαραθιανό που πέτυχε χατ-τρικ, αλλά και τους Πήλιο, Κενδριστάκη και Σ. Σακλαμάκη που σημείωσαν από δύο τέρματα, δεν είχε πρόβλημα να ξεπεράσει το εμπόδιο της αποδεκατισμένης Τριτωνίας.

Σέντρα στο παιχνίδι και στο τρίτο μόλις λεπτό ο ΠΑΟΚ θα ανοίξει το σκορ. Ο Ανωγειανάκης θα εκτελέσει το κόρνερ, ο Πήλιος θα βρεθεί στην πορεία της μπάλας και με κεφαλιά θα δώσει προβάδισμα στην ομάδα του.

Πριν συμπληρωθεί το πρώτο 10λεπτο οι "ασπρόμαυροι" βρήκαν και άλλο τέρμα με τον συνήθη πλέον ύποπτο, Γιάννης Κενδριστάκης,

Ο επιθετικός του ΠΑΟΚ παρέλαβε την ασίστ από τον Λιοδάκη και με πλασέ νίκησε τον Αγγελιδάκη για το 2-0.

Στο 14' ήταν η σειρά του Ζαχαρία Μαραθιαμού να σκοράρει με ωραίο σουτ για το 3-0.

Φάση καρμπόν στο τέταρτο γκολ των γηπεδούχων με το πρώτο. Ο Ανωγειανάκης εκτέλεσε το κόρνερ ο Στέφανος Πήλιος πήδηξε ψηλότερα από όλους και με κεφαλιά νίκησε τον Αγγελιδάκη για το 4-0 στο 25'.

Να σημειωθεί ότι έως τώρα ο ΠΑΟΚ δεν είχε αφήσει καθόλου το πόδι από το γκάζι, καθώς μέχρι εκείνο το σημείο είχε και τρία δοκάρια, με τους Ανωγειανάκη, Μπαμπουλάκη και Κενδριστάκη.

Στο 35' ο Κενδριστάκης πήρε και πάλι την σκυτάλη στο σκοράρισμα.

Από ασίστ του Σκούφου, πλάσαρε τον τερματοφύλακα της Τριτωνίας για το 5-0 το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Ο ΠΑΟΚ και στην επανάληψη δεν άφησε το πόδι από το γκάζι κάνοντας πολύ γρήγορα το 6-0.

Ο Μαραθιανός αξιοποίησε την ασίστ του Σαράντου Σακλαμάκη, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 50'.

Στο 57’ ο Σακλαμάκης από δημιουργός έγινε σκόρερ κάνοντας το 7-0.

Το 8-0 από τον ίδιο παίκτη στο 80΄για τον ΠΑΟΚ, ενώ το 9-0 έγινε από τον Ζαχαρία Μαραθιανό ο οποίος ολοκλήρωσε το χατ-τρικ στο 90' για το τελικό, ΠΑΟ Κρουσώνα – Τριτωνία 9-0.

ΠΑΟΚρουσώνα (Μάριος Σηφάκης): Γεωργίου, Λιοδάκης (46’ λ.τ Π. Σακλαμάκης), Ζαρκαδούλας, Πήλιος, Μπαμπουλάκης, Σκούφος, Μαγάκης (30 λ.τ Σ. Σακλαμάκης), Παπαδιός (60’ Τζαγκαράκης), Κενδριστάκης (75’ Βλαχάκης), Ανωγειανάκης, Μαραθιανός

Τριτωνία (Μανώλης Συντιχάκης): Αγγελιδάκης, Φτυλάκης, Γιαλλαμάς, Χατζησεβαστός, Κοκολάκης, Κεφάκης, Γελαδάς, Μανουσάκης, Λαδιανός, Πίτσος, Δημήτρης