Δευτέρα, 06 Δεκεμβρίου 2021

Συντριπτικός ο ΠΑΟΚ στο Αρκαλοχώρι, απέναντι στον "λαβωμένο" ΟΦΑ!

Κυριακή, 24 Οκτωβρίου 2021 17:20 Γράφτηκε από

Το τρίποντο χωρίς να συναντήσει εμπόδια πήρε ο ΠΑΟ Κρουσώνα στο Αρκαλοχώρι για την 6η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ, με τους "ασπρόμαυρους" να επικρατούν με 1-7 του ΌΦΑ, που για ακόμα ένα παιχνίδι αγωνίστηκε με πάρα πολλές απουσίες.

Ο ΠΑΟ Κρουσώνα μπήκε πολύ καλά στο παιχνίδι, και βρήκε από νωρίς το γκολ που έψαχνε. Ο μόνιμος σκόρερ των «ασπρόμαυρων», Γιάννης Κενδριστάκης, μόλις στο 4ο λεπτό νίκησε τον Καράλη για το 0-1 του ΠΑΟΚ στο Αρκαλοχώρι.

Στην συνέχεια ο ΟΦΑ προσπάθησε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα, όμως φανερά επηρεασμένος από τις απουσίες του δεν υπήρχε το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα, με τον Χαραλαμπάκη να μην απειλείται σημαντικά στα πρώτα είκοσι λεπτά.

Η ομάδα του Μάριου Σηφάκη βρήκε και δεύτερο τέρμα, με τον Μαραθιανό να βρίσκεται σε θέση βολής και να εκτελεί τον Καράλη κάνοντας το 0-2, ενώ ο «καυτός» Κενδριστάκης πέντε λεπτά αργότερα χρίστηκε ξανά σκόρερ, δίνοντας άλλον αέρα στον ΠΑΟ Κρουσώνα.

Το συγκρότημα του Δημήτρη Κόκκινου μετά το 0-3, επιδίωξε να βρει το γκολ που θα ξαναέβαζε τον ΟΦΑ στο παιχνίδι, με τους «πράσινους» να ζητούν πέναλτι σε ανατροπή του Ταμπάκη από τον Χαραλαμπάκη, ενώ ένα σουτ του Αουίντα ήταν η τελευταία καλή στιγμή του πρώτου ημιχρόνου.

Ο ΠΑΟΚ δεν έβγαλε σε καμία στιγμή του παιχνιδιού το πόδι από το γκάζι, με τον Μύρο Ανωγειανάκη να σκοράρει από την άσπρη βούλα στο 58’, ενώ ο Κενδριστάκης βρήκε ακόμα δύο γκολ στο 70’ και στο 75’ για να ολοκληρώσει το καρέ του, ανεβάζοντας τα προσωπικά του τέρματα σε 13 στο φετινό πρωτάθλημα.

Οι «πράσινοι» το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 1-6, με τον Άλκη Ταμπάκη να σκοράρει στο ντεμπούτο του για τον ΌΦΑ, ο οποίος όμως φέτος είναι ιδιαίτερα άτυχος με τραυματισμούς και τους σεισμούς στην περιοχή, γεγονότα που δεν αφήνουν την ομάδα να αποδώσει τα αναμενόμενα.

Ο ΠΑΟ Κρουσώνα απέδειξε για ακόμα μία φορά ότι κατέχει εξαιρετική ομάδα, ενώ βρήκε ακόμα ένα γκολ προς το τέλος του παιχνιδιού με τον Μύρο Ανωγειανάκη, με τον ικανό μεσοεπιθετικό να σκοράρει και να γράφει το τελικό 1-7, νίκη που ανεβάζει ακόμα περισσότερο την ομάδα στον βαθμολογικό πίνακα.

ΟΦΑ (Δ. Κόκκινος): Καράλης, Γκιόκα (70' Χατζιδάκης), Μπονατσάκης, Μουρτζάκης, Βερυκοκίδης, Κόκκινος, Ταμπάκης, Αουίντα, Ψωμάς, Κουκσόφ, Βισκαδουράκης (60' Κώστας).

ΠΑΟΚ (Μ. Σηφάκης): Χαραλαμπάκης, Λιοδάκης, Μπαμπουλάκης, Γιαπεντζάκης, Παπαδιός (20' λ.τ Σακλαμάκης Σ.), Ζαρκαδούλας, Κενδριστάκης, Σκούφος, Μαγάκης, Μαραθιανός, Ανωγειανάκης.