Δευτέρα, 06 Δεκεμβρίου 2021

Πεντάστερος ΠΑΟΚ στην Τύλισο με σόου Κενδριστάκη!

Σάββατο, 16 Οκτωβρίου 2021 18:00 Γράφτηκε από τον

Καταιγιστικός ήταν ο ΠΑΟ Κρουσώνα στην Τύλισο, με την ομάδα του Μάριου Σηφάκη να παίρνει την δεύτερη σερί νίκη της στο εφέτινο πρωτάθλημα επικρατώντας με ευκολία της Μινωικής με σκορ 1-5.

H παράσταση του πρώτου ημιχρόνου ήταν για ένα ρόλο, με τους ποδοσφαιριστές του Μάριου Σηφάκη να είναι καταιγιστικοί στα πρώτα 25 λεπτά του παιχνιδιού.

Ο Γιάννης Κενδριστάκης στο 15ο λεπτό σούταρε με τον Καλυκάκη να υπολογίζει λάθος την πορεία της μπάλας και εκείνη να καταλήγει στα δίχτυα για το 0-1, ενώ στην αμέσως επόμενη φάση ο Πήλιος με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, εκμεταλλευόμενος την σέντρα του Μπαμπουλάκη.

Ο Κενδριστάκης στο 24ο λεπτό έδειξε ότι έχει επιστρέψει καυτός μετά τον τραυματισμό του, καθώς βρέθηκε σε θέση τετ – α – τετ από πάσα του Μπαμπουλάκη γράφοντας το 0-3 από πολύ νωρίς στο ματς, σκοράροντας για δεύτερη φορά στο παιχνίδι.

Η Μινωική προσπάθησε να απειλήσει με τον Ανδρεαδάκη, όμως το σουτ του πέρασε αρκετά μέτρα αουτ, ενώ μέχρι το τέλος του ημιχρόνου δεν σημειώθηκε κάποια άλλη φάση.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Μπάμπης Ντάγκινης προσπάθησε να αλλάξει την εικόνα της ομάδας του με αλλαγές, αλλα δεν είχε το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Ο Κενδριστάκης ολκλήρωσε το χατ – τρικ του με κεφαλιά στο 54’ κάνοντας το 0-4, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Σαράντος Σακλαμάκης πήρε το ριμπάουντ από το δοκάρι του Κενδριστάκη ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 0-5.

Η Μινωική προσπάθησε να αντιδράσει και στο 74ο λεπτό βρήκε το γκολ με τον Ανδρεαδάκη, ο οποίος παρέλαβε την μπάλα από τον Σαραφαλντίν και έκανε το 1-5 για την ομάδα του.

Στα τελευταία λεπτά δεν άλλαξε κάτι, με τον ΠΑΟΚ να παίρνει την δεύτερη σερί νίκη και μάλιστα ξανά με ευρύ σκορ, ενώ η Μινωική κοιτάζει πλέον το παιχνίδι της Τετάρτης με τον ΑΟΤ.

Μινωική (Μπ. Ντάγκινης): Καλυκάκης, Ρεμιγιάκης (65’ Βιτσαξάκης), Καστελλιανάκης, Χατζηδημητρίου, Σταυρουλάκης (65’ Τρουλινός), Μαρκόπουλος, Τσαμπουράκης, Μαγάκης (46’ Ψαρράς),  Ανδρεαδάκης, Ταμπάκης (55’ Ρουμελιώτης), Κουρουγκιαβούρης Γ. ( 46’ Σαραφαλντίν)

ΠΑΟΚ (Μ. Σηφάκης): Γεωργίου (60’ Χαραλαμπάκης), Λιοδάκης, Πήλιος, Ζαρκαδούλας (54’ Σακλαμάκης), Γιαπεντζάκης, Μπαμπουλάκης, Κενδριστάκης (85’ Τζαγκαράκης), Παπαδιός (85΄Βλαχάκης), Μαγάκης, Σκούφος, Ανωγειανάκης (85’ Σακλαμάκης Π.).