Πέμπτη, 09 Δεκεμβρίου 2021

ΠΑΝΟΜ - Τριτωνία 2-0: Σκαρφάλωσε και πάλι στην κορυφή!

Τετάρτη, 20 Οκτωβρίου 2021 18:28 Γράφτηκε από

Την τέταρτη νίκη του σε πέντε παιχνίδια πήρε ο ΠΑΝΟΜ, ο οποίος επικράτησε με σκορ 2-0 της Τριτωνίας στα Μάλια.

Σκόρερ για την ομάδα του Νίκου Ανδριανάκη, οι Καλαϊτζάκης στο 55' και Παπαδάκης στο 75'.

Ένα δίκαιο αποτέλεσμα βάσει της απόδοσης των δύο ομάδων, με την Τριτωνία να μην μπορεί να απειλήσει σε κανένα σημείο του παιχνιδιού την εστία του ΠΑΝΟΜ.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΝΟΜ είχε σωρεία χαμένων ευκαιριών με τους Καουκάκη, Καλαϊτζάκη, Συσκάκη και Νίκολλι είτε να αστοχούν είτε να πέφτουν πάνω στον Αγγελιδάκη.

Ο νεαρός τερματοφύλακας της Τριτωνίας δεν είχε απάντηση όμως στο 55' όταν ο Καλαϊτζάκης άνοιξε το σκορ για την ομάδα των Μαλίων για το 1-0, λύνοντας τον γόρδιο δεσμό.

Είκοσι λεπτά αργότερα και στο 75' ο Παπαδάκης που είχε περάσει ως αλλαγή στη θέση του σκόρερ για τον ΠΑΝΟΜ, διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του για το τελικό 2-0.

Με αυτή τη νίκη ο ΠΑΝΟΜ σκαρφάλωσε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας της Α1 ΕΠΣΗ, εκμεταλλευόμενος την ισοπαλία του Ρωμανού κόντρα στην ΑΕΚ, έχοντας ως συγκάτοικο τον Ανθεστίωνα με 12 βαθμούς.

ΠΑΝΟΜ: Κανετάκης , Μπιτζανάκης (65' Κολάι), Μαυρίδης, Διαμαντάκης, Μπορμπουδάκης, Κατσούλης, Καπετανάκης, Νικόλλι, Συσκάκης (70' Πετσαλάκης), Καλαϊτζάκης (60' Παπαδάκης), Καουκάκης

Τριτωνία: Αγγελιδάκης, Φτυλάκης, Κοκολάκης, Χατζησεβαστός, Γιαλαμάς (65' Γελαδάς), Πηρουνάκης, Μανουσάκης, Ντραγκότι,  Μπαλόκας (46' λ.τ Κλινάκης), Μάρκου, Κεφάκης