Δευτέρα, 06 Δεκεμβρίου 2021

Με τεσσάρα πέρασε από το Αρκαλοχώρι ο ΠΑΝΟΜ, 0-4 τον ΌΦΑ!

Σάββατο, 16 Οκτωβρίου 2021 18:08 Γράφτηκε από τον

Πολύ καλός ήταν ο ΠΑΝΟ Μαλίων στο Αρκαλοχώρι, με τους ποδοσφαιριστές του Νίκου Ανδριανάκη να κάνουν μια σπουδαία εμφάνιση και να παίρνουν το διπλό με σκορ 0-4 στην έδρα του ΌΦΑ!

Ο Δημήτρης Κόκκινος είχε πολλές απουσίες να διαχειριστεί καθώς έμειναν εκτός παιχνιδιού οι Φρόκου, Φραγκιαδάκης, Παπουτσιδάκης, Μουρτζάκης, αναγκάζοντας τον ικανό τεχνικό να έχει ενδεκάδα και αποστολή ανάγκης, επηρεάζοντας σημαντικά το παιχνίδι της ομάδας.

Από την άλλη ο ΠΑΝΟΜ είχε και αυτός απουσίες (Παπαδάκης, Φράγκος) οι οποίες όμως δεν εμπόδισαν την ομάδα του Νίκου Ανδριανάκη να φύγει με τους τρείς βαθμούς από το Αρκαλοχώρι.

Πρώτη αξιοσημείωτη φάση στο ματς έγινε στο 25ο λεπτό, με τον Μαυρίδη να πιάνει την κεφαλιά αναγκάζοντας τον Πουλάκη σε εξαιρετική απόκρουση.

Το 0-1 για τον ΠΑΝΟΜ ήρθε στο 35ο λεπτό, καθώς μια αναμπουμπούλα στην άμυνα του ΌΦΑ έπειτα από στημένο ωφέλησε τον Καουκάκη, ο οποίος πλάσαρε με την μπάλα να αλλάζει πορεία από τα σώματα και να πηγαίνει στα δίχτυα.

Λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου, ο Καλαϊτζάκης βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και νίκησε τον τερματοφύλακα του ΟΦΑ,  οδηγώντας τον ΠΑΝΟΜ με προβάδισμα δύο τερμάτων στα αποδυτήρια.

Η έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου βρήκε τον ΠΑΝΟΜ να απειλεί ξανά την εστία του Πουλάκη και να καταφέρνει να σκοράρει στο 66ο λεπτό με το πλασέ του Μπορμπουδάκη, που ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3.

Ο ΠΑΝΟΜ βρήκε και τέταρτο γκολ με τον Μπιτζανάκη να σουτάρει από πλάγια για το 0-4 για την ομάδα του Νίκου Ανδριανάκη ανεβάζοντας περαιτέρω τον δείκτη του σκορ.

Το τέλος του παιχνιδιού βρήκε τον ΠΑΝΟΜ να αποχωρεί χαρούμενος από το γήπεδο, με τους τρεις βαθμούς στην πλάτη ανεβαίνοντας στους 9 συνολικά, ενώ ο ΌΦΑ θα μείνει στους 3.

ΟΦΑ (Δ. Κόκκινος): Πουλάκης, Βερυκοκίδης (60' Γκιόκα), Μπονατσάκης, Καλεμάκης, Χατζιδάκης, Κόκκινος, Αουίντα, Λουλάκης, Ψωμάς, Κουκσόφ, Κώστας (60' Βισκαδουράκης).

ΠΑΝΟΜ (Ν. Ανδριανάκης): Μήτρου, Μπιτζανάκης, Διαμαντάκης, Μαυρίδης, Μπορμπουδάκης, Τζανάκης, Καουκάκης, Καπετανάκης, Καλαϊτζάκης, Νίκολλι, Κωνσταντινίδης.