Σάββατο, 23 Οκτωβρίου 2021

Με σόου Καλαϊτζάκη - Τζιράκη την νίκη ο ΠΑΝΟΜ

Τετάρτη, 25 Αυγούστου 2021 19:54 Γράφτηκε από

Με 5-2 επικράτησε του Μοχού η ομάδα του Γιάννη Κουλούρα, στο δεύτερο φιλικό και των δύο ομάδων.

Οι Μαλιώτες ξεκίνησαν το παιχνίδι πολύ δυναμικά και προηγήθηκαν στο 10ο λεπτό με γκολ του Καλαϊτζάκη. Ο νεαρός επιθετικός, βρήκε δίχτυα και δέκα λέπτα αργότερα, ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 2-0, απλοποιώντας το έργο της ομάδας του.

Λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Μάνος Καλαϊτζάκης ολοκλήρωσε ένα ονειρικό πρώτο ημίχρονο για εκείνον, καθώς έκανε το 3-0, ολοκληρώνοντας το χατ – τρικ του.

Στο δεύτερο ημίχρονο την σκυτάλη πήρε ο Δημήτρης Τζιράκης, ο οποίος με δύο προσωπικά τέρματα έκανε τα τέρματα του ΠΑΝΟΜ πέντε.

Τα γκολ του Μοχού τα πέτυχαν οι Τζιμηνικάκης και Βαρδονικολάκης. Το συγκρότημα του Γιώργου Ποντίκαλη είχε καλή εικόνα παρά την ήττα και άφησε αισιόδοξα μηνύματα για την συνέχεια.