Σάββατο, 25 Ιουνίου 2022

"Καθάρισε" από το πρώτο μέρος ο ΟΦΑ!

Κυριακή, 10 Απριλίου 2022 18:45 Γράφτηκε από

Τρία γκολ από το πρώτο μέρος έδωσαν τη νίκη στην ομάδα του Αρκαλοχωρίου

Με την συμπλήρωση του πρώτου τέταρτου του παιχνιδιού ο Αουίντα έκοψε στον Ταμπάκη και εκείνος άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Αρκαλοχωρίου.

Έξι λεπτά αργότερα από δημιουργός μετατράπηκε σε εκτελεστής και μετά από ατομική προσπάθεια και όμορφο τελείωμα έκανε δύο τα τέρματα του ΟΦΑ.

Λίγο πριν την λήξη του πρώτου μέρους οι γηπεδούχοι βρήκαν και τρίτο τέρμα με σουτ του Ταμπάκη εκτός περιοχής και έτσι το 3-0 ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο ΟΦΑ ήταν και πάλι ο κυρίαρχος έχασε αρκετές καλές στιγμές, όμως το σκορ δεν άλλαξε με αποτέλεσμα το 3-0 να είναι και το τελικό σκορ με τον ΕΓΟΗ να μην καταφέρνει να πάρει κάτι από την αναμέτρηση.

ΟΦΑρκαλοχωρίου: Ζέφι, Τσατσάκης, Βισκαδουράκης, Αουίντα, Βερυκοκίδης, Κουκσόφ, Μπονατσάκης, Λουλάκης, Ταμπάκης, Φρόκου, Κώστας

ΕΓΟΗ: Αγγελιδάκης, Στοιχειός, Κέσκος, Παπουτσιδάκης, Χαραλαμπάκης, Μπέικο, Χουστουλάκης, Βλάχος, Τατσιώνας, Μουχαμετάι, Παναούσης