Δευτέρα, 24 Ιανουαρίου 2022

Πλήρωσε την δυστοκία του ο ΟΦΑ, ισοφάρισαν στο 90' τα Δειλινά!

Κυριακή, 21 Νοεμβρίου 2021 18:49 Γράφτηκε από τον

Με τον ίδιο τρόπο που την «πάτησε» πριν δύο αγωνιστικές με την Χερσόνησο, έτσι και σήμερα ο ΟΦΑ ήρθε ισόπαλος 2-2 με τα Δειλινά, σε ένα παιχνίδι όπου οι «πράσινοι»  του Αρκαλοχωρίου είχαν πολλές ευκαιρίες για να το κλειδώσουν, με τους «πράσινους» των Δειλινών να δείχνουν σε ακόμα ένα παιχνίδι μαχητική ψυχή και να τσιμπάνε στο βαθμό στο τέλος!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους φιλοξενούμενους, καθώς προηγήθηκαν με τον Ταμπάκη στο 2ο λεπτό με πλασέ μέσα από την περιοχή.

Η ψυχολογία του ΟΦΑ ανέβηκε αρκετά, με τον Κουκσόβ από θέση τετ – α – τετ να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του, δίνοντας της ξεκάθαρο προβάδισμα στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης!

Τρία λεπτά αργότερα, ο Ταμπάκης έχασε τεράστια ευκαιρία για να κάνει το 0-3, με τα Δειλινά να απαντούν άμεσα. Ο Κλίνης έκοψε την μπάλα από δεξιά, με τον Σταματάκη να τσιμπάει την μπάλα και να μειώνει σε 1-2 για τα Δειλινά, αναπτερώνοντας τις ελπίδες της ομάδας του!

Η ομάδα του Μάνου Μιχελάκη ξεκίνησε δυναμικά έχοντας δοκάρι σε σουτ του Σταματάκη στο 48ο λεπτό, με τον ΟΦΑ να έχει ακυρωθέν γκολ με τον Ταμπάκη στο 60ο λεπτό, ξεσηκώνοντας έντονες διαμαρτυρίες από τον πάγκο των «πράσινων»!

Ο Φρόκου έχασε δύο μεγάλες ευκαιρίες στο 68’ και στο 74’ να δώσει ξανά προβάδισμα τριών τερμάτων, με τον Πασσά στο 78ο λεπτό να αναγκάζει τον Χατζιδάκη σε εξαιρετική απόκρουση!

Με την συμπλήρωση 90 λεπτών, τα Δειλινά έφτασαν στην ισοφάριση. Ο Μιχελάκης εκτέλεσε το φάουλ, ο Βιστάκης νίκησε τους πάντες στον αέρα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Χατζιδάκη, χαρίζοντας ένα πολύτιμο βαθμό στην ομάδα του!

Οι συνθέσεις:

Δειλινά (Μ. Μιχελάκης): Τζόι, Δρακωνάκης, Χεράκης, Βιστάκης, Μιχελάκης, Νικητόπουλος, Λαυρεντίου, Πασσάς, Σταματάκης, Μεντουδάκης, Κλίνης

ΟΦΑ (Δ. Κόκκινος): Χατζιδάκης, Μπονατσάκης (64’ Βερυκοκίδης), Μουρτζάκης, Καλεμάκης, Τσατσάκης, Κόκκινος, Ταμπάκης, Κουκσόφ, Ψωμάς (75’ Αουίντα), Φρόκου, Φραγκιαδάκης