Παρασκευή, 24 Σεπτεμβρίου 2021

Ματσάρα στον Μοχό... (χ)ωρίς νικητή!

Τετάρτη, 15 Σεπτεμβρίου 2021 20:02 Γράφτηκε από

Ισοπαλία με πολλά γκολ περιελάμβανε το φιλικό ανάμεσα στο Μοχό και τον ΟΦΑ, που διεξήχθη στην έδρα του πρώτου.

Ο Μοχός μπήκε πιο δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και ο Γάλλος Μεχντί έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους, ενώ στιγμές αργότερα ο ΟΦΑ ισοφάρισε με γκολ αμυντικού του Μόχου.

Το 2-1 έκανε ο Θοδωρής Νταουσιάνης με απίστευτη εκτέλεση φάουλ στέλοντας την μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Αρκαλοχωρίου και δέκα λεπτά αργότερα ο Ποντίκαλης με σουτ έκανε το 3-1 διαμορφώντας το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Δημήτρη Κόκκινου αντέδρασε, καθώς μετά από σέντρα ο Ψωμάς με κεφαλιά έκανε το 3-2 ξαναβάζοντας στο παιχνίδι την ομάδα του.

Το 3-3 έγινε έπειτα από προσπάθεια του Κουκσόφ, ο Ψωμάς υποδέχτηκε την μπάλα και με σουτ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Ο Δημήτρης Κόκκινος κρατάει κυρίως την εμφάνιση της ομάδας του στο δεύτερο ημίχρονο της ομάδας του, ενώ ο Γιώργος Ποντίκαλης παρέμεινε αρκετά ικανοποημένος από τους ποδοσφαιριστές του σε ένα ακόμα παιχνίδι, απέναντι σε έναν αντίπαλο μεγαλύτερης κατηγορίας.