Πέμπτη, 21 Οκτωβρίου 2021

Νέα νίκη κόντρα στον Άγιο Δημήτριο για τον ΟΦΑ

Σάββατο, 11 Σεπτεμβρίου 2021 20:09 Γράφτηκε από

Με πρωταγωνιστή τον Ρενάλντο Φρόκου, ο ΌΦΑ επικράτησε με 2-1 του σκληροτράχηλου Αγίου Δημητρίου σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Στάδιο Αρκαλοχωρίου.

Σε ένα πρώτο ημίχρονο με λίγες φάσεις μπροστά από τις δυο εστίες, στο 28’ ο ΟΦΑ κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Φρόκου με τον Φραγκιαδάκη να ευστοχεί για το 1-0.

Επτά λεπτά αργότερα, ήταν σειρά του Φροκου να σκοράρει περνώντας τον τερματοφύλακα του Αγίου Δημητρίου διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, η κομπίνα σε χτύπημα φάουλ μεταξύ Μουρτζάκη και Κόκκινου παραλίγο να γίνει γκολ, με το σκάψιμο του τελευταίου να περνάει ξυστά από το δοκάρι.

Η ομάδα του Βασίλη Μιχελουδάκη κατάφερε να μειώσει με την άψογη εκτέλεση φάουλ στο 70’, με το Αρκαλοχώρι να χάνει μερικές φάσεις ακόμα με τους Αουίντα, Χατζηδάκη και Γκιόκα για να σκοράρει ένα ακόμα γκολ χωρίς όμως να το επιτυγχάνει.

Οι δυο προπονητές χρησιμοποίησαν όλους τους ποδοσφαιριστές που είχαν στην διάθεση τους, κάνοντας παράλληλα αρκετές δοκιμές με νέα πρόσωπα εξάγοντας επίσης χρήσιμα συμπεράσματα.