Κυριακή, 24 Οκτωβρίου 2021

Μοίρες - ΑΟΤ 0-0: Ισόπαλο χωρίς τέρματα το ντέρμπι Μεσαράς

Κυριακή, 26 Σεπτεμβρίου 2021 20:00 Γράφτηκε από

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το ντέρμπι Μεσαράς, με τις Μοίρες και τον ΑΟ Τυμπακίου να μένουν στο "μηδέν" στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Ο ΑΟΤ ήταν καλύτερος στην αναμέτρηση ωστόσο δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των αξιόμαχων Μοιρών και το 0-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Από την αρχή του αγώνα η ομάδα του Μιχάλη Κουτεντάκη είχε την υπεροχή, προσπάθησε να βρεθεί με αξιώσεις στην περιοχή των Μοιρών, με τον Μεταξάκη στα πρώτα λεπτά να χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία από θέση τετ-α-τετ για να δώσει προβάδισμα στον ΑΟΤ.

Λίγο αργότερα ήταν η σειρά του Φουντουλάκη να απειλήσει όμως η κεφαλιά του πέρασε λίγο άουτ.

Από την πλευρά των Μοιρών ο Κυριακάκης ήταν εκείνος που προσπάθησε να γίνει απειλητικός προς την εστία του ΑΟΤ, ωστόσο το σουτ που επιχείρησε κόντραρε στα σώματα και κατέληξε κόρνερ.

Λίγο μετά την επανάληψη και συγκεκριμένα στο 55' οι Μοίρες βγήκαν στην αντεπίθεση με τον Μπέρκη να κάνει μία εξαιρετική πάσα στον Κουτσάκη, όμως εκείνος δεν μπόρεσε από πλεονεκτική θέση να κάνει το κοντρόλ και η φάση πέρασε ανεκμετάλλευτη.

Στο 60' ο Γιώργος Παπαδάκης επιχείρησε ένα σουτ το οποίο όμως δεν απείλησε την εστία του Λιουδάκη.

Στην τελευταία καλή φάση του αγώνα ο Φραγκιαδουλάκης με ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ λίγο έλειψε να δώσει προβάδισμα στον ΑΟΤ και το πλεονέκτημα να ξεκινήσει με το "δεξί" στο πρωτάθλημα, κάτι τέτοιο όμως δεν έγινε και το 0-0 έμεινε μέχρι τέλους και τις δύο ομάδες να μοιράζονται από ένα βαθμό στην πρεμιέρα.

Μοίρες (Γιώργος Φινοκαλιώτης): Λιουδάκης, Φραγκιαδάκης, Πολυμερίδης Γ, Ιερωνυμάκης, Αντωνάκης, Πολυμερίδης Χ, Ηλιάκης, Μπέρκης (80' Τραορέ), Σφυριδάκης (83' Ραπτάκης), Κυριακάκης, Κουτσάκης (87' Χατζάκης)

ΑΟΤ (Μιχάλης Κουτεντάκης):  Δημαράκης, Φουστανάκης, Κουρουθιανάκης, Βρεττός, Δουλγεράκης, Τριάντης,  Παραθύρας (52' Παπαδάκης) Φραγκιαδουλάκης, Μεταξάκης (87' Καρταλλιανάκης), Φουντουλάκης (65' Κουτεντάκης), Ζαφείρης