Κυριακή, 26 Ιουνίου 2022

Με οδηγό τον «Ρούμε» η Μινωική...ισοπαλία στην «ματσάρα» του Πανεπιστημίου!

Τετάρτη, 27 Απριλίου 2022 20:02 Γράφτηκε από

Ματς διαφήμιση για ακόμα μια φορά στο γήπεδο του Πανεπιστημίου, με την Μινωική να κάνει τρελή ανατροπή και να ισοφαρίζει στο 94’ σε 4-4 τον ΟΦΑ!

Σε τρομερή μέρα για τους γηπεδούχους ο Παναγιώτης Ρουμελιώτης, με τον αρχηγό να περνάει ως αλλαγή στο ημίχρονο και να οδηγεί την ομάδα του στην ανατροπή!

Ο ΟΦΑ μπήκε πολύ δυνατά στο ματς, και κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 6ο λεπτο, καθώς μετά από κακή συνεννόηση της άμυνας της Μπαρτσα, η μπαλα κατέληξε στα δίχτυα του Αμπατζή.

Επτα λεπτά μετά, ο ΟΦΑ βρήκε και δεύτερο τερμα, με τον Μουρτζάκη να σκοράρει με κεφάλια έπειτα από φάουλ του Λουλάκη.

Το ημίχρονο συνεχίστηκε με τον ΟΦΑ να έχει την υπεροχή και αρκετές φάσεις, ενώ για την Μινωική, είχε δοκάρι ο Κλίνης στο 35’.

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους, ο ΟΦΑ μπήκε και πάλι δυνατά, και έπειτα από ενεργεία και σέντρα του Τσατσακη από δεξιά, ο Φροκου με αριστοτεχνικό πλασέ έστειλε την μπάλα στο απέναντι γάμα του Αμπατζή, κάνοντας το 0-3, ενώ δεκα λεπτά μετά, ο Ταμπακης εκμεταλλεύτηκε την ολιγωρία της άμυνας και έκανε το 0-4 με πλασέ μέσα από την περιοχή!

Στην αμέσως επόμενη φάση, ο Ρουμελιώτης με ένα άπιαστο σουτ εκτός περιοχής, έστειλε την μπάλα στον ουρανό των διχτύων του Χατζιδάκη, κάνοντας το 1-4.

Η Μινωική συνέχιζε να πιέζει, και ο Μαγακης που επίσης είχε περάσει ως αλλαγή έκανε στο 89’ το 2-4, δίνοντας ελπίδες στην ομάδα του.

Στο 91’, ο Ρουμελιώτης έπειτα από κόρνερ του Κλίνη με το στήθος έκανε το 3-4 μέσα από την μικρή περιοχή, ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 93’ ολοκλήρωσε την επική ανατροπή και το προσωπικό του χατ τρικ, με προβολή μέσα από την μικρή περιοχή!

Έτσι, το παιχνίδι βρήκε τις δυο ομάδες ισόπαλες με 4-4, και να κλείνουν με όμορφο τρόπο την σεζόν.

Οι συνθέσεις:

Μινωική (Μπ. Ντάγκινης): Αμπατζής, Ανδρεαδάκης Κ. (46' Τσαμπουράκης), Χατζηδημητρίου, Καστελλιανάκης, Τρουλινός, Φράγκουλης, Ανδρεαδάκης Δ. (89' Μαγάκης), Μπάλλας (46' Ρουμελιώτης), Κουρουγκιαβούρης Γ., Κλίνης, Κουρουγκιαβούρης Μ.

ΟΦΑ (Δ. Κόκκινος):  Χατζιδάκης (84’ Ζέφι), Τσατσάκης, Μουρτζάκης, Καλεμάκης, Μπονατσάκης (65’ Βερυκοκίδης), Κόκκινος, Ταμπάκης (76’ Πετράκης), Λουλάκης (76’ Βισκαδουράκης), Αουίντα (65’ Κώστας), Φρρόκου, Λαδιανός