Σάββατο, 25 Ιουνίου 2022

Ντάγκινης: "Είναι μία πολύ μεγάλη νίκη για την ομάδα μας"

Πέμπτη, 07 Απριλίου 2022 13:25 Γράφτηκε από

Διαβάστε αναλυτικά τι δήλωσε ο τεχνικός της Μινωικής

Μία ακόμη σημαντική εντός έδρας νίκη πανηγύρισε η Μινωική κόντρα στον Ανθεστίωνα με σκορ 2-1 και μετά την λήξη της αναμέτρησης ο τεχνικός της ομάδας, Μπάμπης Ντάγκινης, μίλησε στο Prismasport.gr τονίζοντας την σπουδαιότητα αυτής της επικράτησης.

Αναλυτικά η δήλωση του Μπάμπη Ντάγκινη:

"Σήμερα μπήκαμε από την αρχή δυνατά στο παιχνίδι, είχαμε συγκέντρωση από το πρώτο λεπτό, καθαρό μυαλό όταν είχαμε την μπάλα ώστε να έχουμε σωστή κυκλοφορία, παίξαμε γρήγορα αυτό που ζητάμε τα παιδιά ήταν πάρα πολύ συγκεντρωμένα και βγάλαμε πράγματα στο γήπεδο.

Καταφέραμε να προηγηθούμε στο σκορ να βάλουμε δύσκολα στον αντίπαλο όμως από μία αδράνεια κέρδισε πέναλτι και έφερε στα ίσια το παιχνίδι.

Εμείς στο ημίχρονο πιστέψαμε στους εαυτούς μας, μπήκαμε ακόμη πιο δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο, καταφέραμε να βάλουμε ένα πολύ ωραίο δεύτερο γκολ και μετά θα μπορούσαμε να κάνουμε και το 3-1 σε ευκαιρίες που είχαμε με τον Πατσάκη και το Σταυρουλάκη.

Είναι πολύ μεγάλη νίκη για την ομάδα μας τη χρειαζόμασταν ο Ανθεστιων είναι πάρα πολύ καλή ομάδα παίζει σωστό ποδόσφαιρο και αυτό κάνει τη νίκη πιο μεγάλη.

Θέλω να ευχαριστήσω τον Γιώργο Αμπατζή, τον τερματοφύλακα μας για τον λόγο ότι έβαλε πάνω από το εγώ, την ομάδα και έπαιξε τραυματίας."