Σάββατο, 25 Ιουνίου 2022

Ντάγκινης: «Χαρούμενοι που επιστρέψαμε με νίκη στο γήπεδο μας»

Σάββατο, 02 Απριλίου 2022 19:53 Γράφτηκε από

Η Μινωική κατάφερε να συνδυάσει με νίκη την επιστροφή της στην φυσική της έδρα, απέναντι στον ΕΓΟΗ με 3-1. Διαβάστε τι δήλωσε στο Prismasport.gr ο Μπάμπης Ντάγκινης.

Χαρούμενος μετά τη νίκη της ομάδας του, εμφανίστηκε στις δηλώσεις του στο Prismasport.gr o Μπάμπης Ντάγκινης.

Ο τεχνικός της Μινωικής τόνισε πως η ομάδα του δεν ικανοποίησε με την απόδοση της και γι' αυτό το λόγο κρατά μόνο τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε:

«Είμαστε πολύ χαρούμενοι που επιστρέψαμε στο γήπεδό μας και καταφέραμε να πετύχουμε μία σημαντική νίκη για την ομάδα μας που μας βελτιώνει και την βαθμολογική μας θέση. Θεωρώ ότι δεν ήμασταν καλοί σήμερα, δεν κάναμε καλή εμφάνιση, ήμασταν αγχωμένοι από το πρώτο λεπτό και δεν είχαμε ηρεμία στο παιχνίδι μας.

Παρόλα αυτά δημιουργήσαμε κάποιες φάσεις, όμως δεν καταφέραμε στο πρώτο ημίχρονο να κάνουμε κάποιο γκολ. Από τη στιγμή που βρεθήκαμε πίσω στο σκορ, στο ημίχρονο ζητήσαμε από τα παιδιά να ηρεμήσουν, να παίξουμε γρήγορα, αλλάξαμε και το σχηματισμό μας λόγω ότι ο αντίπαλος έπαιζε για ένα χρονικό διάστημα με δέκα παίκτες, ανεβάσαμε τις γραμμές μας, τον πιέσαμε και καταφέραμε να βάλουμε τρία γκολ και να πάρουμε αυτή τη σημαντική νίκη.

Κρατάμε το αποτέλεσμα και συνεχίζουμε. Ελπίζω στα επόμενα παιχνίδια να είμαστε καλύτεροι και να έχουμε πιο καλή απόδοση ώστε να ευχαριστηθεί και ο κόσμος που παρακολουθεί την ομάδα. Τέλος θέλω να ευχηθώ καλή συνέχεια στον ΕΓΟΗ.»