Παρασκευή, 20 Μαϊος 2022

Πέρασε με ανατροπή από τα Μάλια η Μινωική!

Σάββατο, 22 Ιανουαρίου 2022 17:02 Γράφτηκε από

Νίκη με ανατροπή για την Μινωική κόντρα στον ΠΑΝΟΜ

Μπορεί τα πράγματα να μην ξεκίνησαν καλά για την Μινωική στα Μάλια, όμως η ομάδα του Πανεπιστημίου έπιασε πολύ υψηλά στάντερ απόδοσης και γύρισε το παιχνίδι και πανηγύρισε μία σπουδαία νίκη με σκορ 1-2.

Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Ανδρεαδάκης και Κλίνης, ενώ τον ΠΑΝΟΜ είχε βάλει μπροστά στο σκορ ο Παπαδάκης.

Ο ΠΑΝΟΜ κατάφερε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 5’ με τον Παπαδάκη να δοκιμάζει το πόδι του εκτός περιοχής και να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του.

Στο 22' η Μινωική έφτασε στην ισοφάριση με τον Ανδρεαδάκη Δ. από την άσπρη βούλα!

Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου δεν άλλαξε κάτι με αποτέλεσμα το 1-1 να είναι το σκορ της ανάπαυλας.

Στην επανάληψη η Μινωική κατάφερε να φέρει τούμπα το ματς με τον Κλίνη στο 60' να διαμορφώνει το 1-2!

Παρά τις προσπάθειες των γηπεδούχων στην συνέχεια του παιχνιδιού το 1-2 δεν άλλαξε με την Μινωική να υπερασπίζεται επιτυχημένα το υπέρ της σκορ και να παίρνει το δεύτερο συνεχόμενο της τρίποντο στο πρωτάθλημα, μαζί με τη νίκη κόντρα στην Τριτωνία άνευ αγώνος την προηγούμενη αγωνιστική και να παίρνει τρεις σημαντικούς βαθμούς ώστε να απομακρυνθεί ακόμη περισσότερο από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Από την άλλη ο ΠΑΝΟΜ παρ' ότι προηγήθηκε νωρίς δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το παιχνίδι και έτσι επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα μετά τη νίκη στην προηγούμενη αγωνιστική με τον ΕΓΟΗ.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι για τους γηπεδούχους πέραν από το γκολ απείλησαν οι Συσκάκης και Καουκάκης με καλές ευκαιρίες την εστίας της Μινωικής, ενώ από πλευράς νικητών ο σκόρερ του δεύτερου τέρματος Κλίνης είχε και χαμένο τετ-α-τετ, ενώ απείλησαν και οι Ανδρεαδάκης και Ψαράς.

ΠΑΝΟΜ: Κανετάκης, Πατσαλάκης, Μαυρίδης, Κατσούλης, Παρθενιάδης, Δαριβιανάκης (60' Συσκάκης), Μπορμπουδάκης, Δρίτσας, Καουκάκης, Παπαδάκης, Νικόλλι

Μινωική: Αμπατζής, Ανδρεαδάκης Π., Χατζηδημητρίου, Ψαράς, Τσαμπουράκης, Μαρκόπουλος, Πατσάκης, Σαραφαλντίν, Κλίνης, Ανδρεαδάκης Δ., Καστελλιανάκης