Παρασκευή, 21 Ιανουαρίου 2022

Διπλό με καλό ποδόσφαιρο για την Μινωική στη Βαγιά (1-3)

Κυριακή, 05 Δεκεμβρίου 2021 17:56 Γράφτηκε από

Η Μινωική παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο ανά διαστήματα επικράτησε 1-3 του ΕΓΟΗ στη Βαγιά για την 12η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Η ομάδα του Μπάμπη Ντάγκινη προηγήθηκε στο ημίχρονο με γκολ του Μαγάκη στο 25', δέχθηκε την ισοφάριση από τους γηπεδούχους του Άγγελου Λυριτζή, ωστόσο πέτυχε δύο τέρματα με τους Χατζηδημητρίου και Ψαρρά για να κλειδώσει τη νίκη σε διάστημα πέντε λεπτών.

Σέντρα στο ματς με τη Μινωική να χάνει δύο πολύ καλές ευκαιρίες στο 2' και στο 6ο λεπτό  ώστε να πάρει προβάδισμα στο σκορ με τους Ρουμελιώτη και Πατσάκη.

Στο 25ο λεπτό έπειτα ωραία συνεργασία Πατσάκη και Ρουμελιώτη η μπάλα έφτασε στον Μαγάκη ο οποίος άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, για το 0-1 το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 55' ο Παναούσης έφερε το ματς στα ίσα, όμως η Μινωική βρήκε άμεσα απάντηση και με τον Χατζηδημητρίου έφτασε στο 1-2 με σουτ από κοντά στο 60'.

Στο 65' ο Χατζηδημητρίου έβγαλε τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι από αριστερά, ο Ψαρράς βρέθηκε στην πορεία της μπάλας και με σουτ από κοντά έδωσε αέρα δύο τερμάτων στη Μινωική.

Στη συνέχεια η Μινωική έχασε μεγάλες ευκαιρίες για να δώσει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη, όμως οι Κουρουγκιαβούρης, Σταυρουλάκης και Μαρκόπουλος δεν μπόρεσαν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα.

Από την πλευρά του ΕΓΟΗ, οι Μερτίρι και Παναούσης δεν ήταν εύστοχοι στις προσπάθειες τους.

Τελευταίο σφύριγμα από τον Ζιούτο με τους φιλοξενούμενους να πανηγυρίζουν την τέταρτη νίκη τους στο πρωτάθλημα και αυτή εκτός έδρας, με την οποία έφτασαν στους 13 βαθμούς έπειτα από 12 αγωνιστικές.

ΕΓΟΗ (Άγγελος Λυριτζής): Xαραλαμπάκης, Κέσκος, Αγοράκης, Ντάγκινης, Αλεξίου, Παπουτσιδάκης.Γιακουμάκης, Μερτίρι,Σιάκαλης (75' Μπέης), Στοιχείος (60' Καμπουράκης) Παναούσης

Μινωική (Μπάμπης Ντάγκινης): Αμπατζής, Ρεμιγιάκης, Καστελλιανάκης, Τσαμπουράκης, Ρουμελιώτης (70' Σταυρουλάκης), Μαρκόπουλος, Μαγάκης (65' Σαραφαλντίν), Ψαρράς (70' Κουρουγκιαβούρης Μ.), Πατσάκης (75' Μπάλας), Ανδρεαδάκης