Δευτέρα, 24 Ιανουαρίου 2022

Επιστροφή στις νίκες για την Μινωική, 1-2 τα Δειλινά!

Σάββατο, 06 Νοεμβρίου 2021 19:54 Γράφτηκε από τον

Επέστρεψε στις νίκες η ομάδα της Μινωικής, με τους ποδοσφαιριστές του Μπάμπη Ντάγκινη να κάνουν καλή εμφάνιση και να επικρατούν με 1-2 του ΠΑΟ Δειλινών στον Κρουσώνα για την 8η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες να προσπαθούν να βρουν τα πατήματα τους στον νέο τάπητα του Κρουσώνα, με αποτέλεσμα να μην δημιουργούνται οι κατάλληλες προϋποθέσεις για να απειληθούν ουσιαστικά οι δύο εστίες.

Τελικά, η "Μπάρτσα" βρήκε το γκολ που έψαχνε, με την συμπλήρωση μίσης ώρας παιχνιδιού. Ο "σπεσιαλίστας" των στημένων φάσεων για την Μινωική, Παναγιώτης Μαρκόπουλος, άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με απευθείας εκτέλεση φάουλ, πετυχαίνοντας το τέταρτο τέρμα του για φέτος!

Το υπόλοιπο του πρώτου ημιχρόνου δεν περιείχε κάτι αξιοσημειώτο, με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στα αποδυτήρια με την Μινωική να έχει το προβάδισμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, τα Δειλινά μπήκαν δυνατά προσπαθώντας να απειλήσουν την εστία του Αμπατζή, δίχως όμως να γίνονται ιδιαίτερα απειλητικοί οι ποδοσφαιριστές του Μάνου Μιχελάκη. Από την άλλη, η Μινωική είχε το προβάδισμα και προσπαθούσε να ηρεμήσει τον ρυθμό του παιχνιδιού, περιμένοντας τις κατάλληλες προϋποθέσεις για να πλησιάσει την εστία του Τζόι.

Οι δύο αλλαγές του Μπάμπη Ντάγκινη, κατάφεραν να δώσουν προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα της Φορτέτσας. Στο 77ο λεπτό, ο Πατσάκης ανατράπηκε εντός περιοχής, με τον Ρουμελιώτη να αναλαμβάνει την εκτέλεση του πέναλτι για το 0-2.

Τα Δειλινά κατάφεραν να απαντήσουν άμεσα, καθώς τρία λεπτά αργότερα κέρδισαν πέναλτι με τον Σταματάκη. Ο Κεφαλούκος ανέλαβε την εκτέλεση, νικώντας τον Αμπατζή για το 1-2.

Το τελικό αποτέλεσμα βρίσκει την Μινωική να επιστρέφει στις νίκες, με την ομάδα του Μπάμπη Ντάγκινη να φτάνει τους 9 βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα.

Μινωική (Μπ. Ντάγκινης): Αμπατζής, Ρεμιγιάκης, Τρουλλινός, Καστελλιανάκης, Τσαμπουράκης, Ανδρεαδάκης (71' Μπάλλας), Μαρκόπουλος, Μαγάκης (65' Σαραφαλντίν), Ψαρράς (55' Ρουμελιώτης), Κουρουγκιαβούρης Μ.(71' Πατσάκης), Κουρουγκιαβούρης Γ. (55' Σταυρουλάκης)

ΠΑΟ Δειλινών (Μ. Μιχελάκης): Τζόι, Χεράκης, Κατσαπρακάκης (55' Μπλένταρ), Βιστάκης, Μεντουδάκης, Δρακωνάκης (68' Ζησιμόπουλος), Σταματάκης, Πασάς, Μπρίνταλος, Κεφαλούκος, Κούκος Ι (55' Λαυρεντίου).