Παρασκευή, 22 Οκτωβρίου 2021

Κεραυνός - Μινωική 1-1: Ισοπαλία με το νεανικό στοιχείο να ξεχειλίζει

Σάββατο, 11 Σεπτεμβρίου 2021 20:37 Γράφτηκε από

Ισόπαλο με 1-1 αναδείχθηκε το φιλικό παιχνίδι ανάμεσα σε Κεραυνό και Μινωική το απόγευμα του Σαββάτου στο γήπεδο του Ατσαλένιου.

Η ομάδα του Μπάμπη Ντάγκινη προηγήθηκε με τον νεαρό Μαγάκη, είχε δοκάρι και ακυρωθέν γκολ στην αναμέτρηση, όμως ο Κεραυνός κατάφερε λίγα λεπτά πριν την λήξη να φέρει το ματς στα ίσα για το τελικό 1-1.

Από ένα δοκάρι είχαν οι δύο ομάδες με τους Γιακουμάκη και Μαρκόπουλο να βρίσκουν "σίδερο" στις προσπάθειες τους.

Το σκορ για την Μινωική άνοιξε ο Μαγάκης, με την " Μπάρτσα" του Μπάμπη Ντάγκινη να παρατάσσεται άκρως νεανική στον αγωνιστικό χώρο όπως άλλωστε ο αντίπαλος της,

Για την ομάδα του Άρη Μαυρογιαννάκη που έμεινε αρκετά ικανοποιημένος από την απόδοση των παικτών του ισοφάρισε στο 80ο λεπτό ο Τσιμηνικάκης.

Καλή παρουσία για αμφότερες τις ομάδες σε ένα δυνατό φιλικό ενόψει της έναρξης των επίσημων υποχρεώσεων τους για τη νέα χρονιά στο εκάστοτε πρωτάθλημα που αγωνίζονται.