Δευτέρα, 25 Οκτωβρίου 2021

Μινωική - Κ19 Εργοτέλη 0-0: Ισοπαλία χωρίς τέρματα στο Πανεπιστήμιο

Σάββατο, 04 Σεπτεμβρίου 2021 20:10 Γράφτηκε από

Ισόπαλοι χωρίς τέρματα αναδείχθηκαν σε φιλική αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα του Σαββάτου στο Πανεπιστήμιο, Μινωική και Κ19 Εργοτέλη.

Ελαφρώς καλύτερη στην αναμέτρηση η ομάδα του Λευτέρη Κορνάρου, που δεν μπόρεσε να βρει το πολυπόθητο γκολ, όπως άλλωστε συνέβη με την αντίστοιχη του Μπάμπη Ντάγκινη.

Ο Εργοτέλης είχε δοκάρι με τον Σπυριδάκη στο πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού, όμως εξίσου σημαντικές ευκαιρίες είχαν οι γηπεδούχοι με τους Ρουμελιώτη και Ανδρεαδάκη.

Οι πολλές αλλαγές και τα... νεύρα έριξαν τον ρυθμό του δευτέρου ημιχρόνου, με τους παίκτες του Λευτέρη Κορνάρου να προσπαθούν στα τελευταία λεπτά να "κλέψουν" τη νίκη, όμως οι Τσαμανδιώτης και Κόκα δεν μπόρεσαν να γίνουν αποτελεσματικοί, με το 0-0 να μένει μέχρι τέλους.