Τετάρτη, 05 Οκτωβρίου 2022

Νικηφόρο ξεκίνημα για τη Βόνη στα φιλικά, 4-0 τα Δειλινά

Τετάρτη, 17 Αυγούστου 2022 21:05 Γράφτηκε από

Η Βόνη φιλοξένησε τα Δειλινά στο Αστρίτσι σε φιλικό που έγινε στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων.

Η ομάδα του Απόστολου Παπακώστα επικράτησε με σκορ 3-0 των Δειλινών στο Αστρίτσι στο πρώτο φιλικό της προετοιμασίας της.

Για δεύτερο φιλικό μετά τον Ερμή Ζωνιανών, τα Δειλινά έδειξαν πως χρήζουν ενίσχυσης στα μετόπισθεν, ενώ προ ολίγου προχώρησαν στην ανακοίνωση της απόκτησης των Γιάννη Ρεμούνδου και Χάρη Πλευριτάκη.

Μοιρασμένο σε γενικές γραμμές το πρώτο ημίχρονο με τα Δειλινά να έχουν τρεις καλές ευκαιρίες, η καλύτερη εξ αυτών το χαμένο πέναλτι του νεοαποκτηθέντα Ρεμούνδου.

Η Βόνη ωστόσο ήταν πιο εύστοχη και με τον Δ. Παπακώστα άνοιξε το σκορ στο 10' και στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους με τον ίδιο παίκτη έγραψε το 2-0.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βρούν δύο ακόμη τέρματα με τους Κόκκινο και Λουρίδα για να διαμορφώσουν το τελικό 4-0.

Ένα καλό ξεμούδιασμα για τις δύο ομάδες, οι οποίες συνεχίζουν την προετοιμασία, ενόψει της έναρξης των επίσημων υποχρεώσεων τους.