Πέμπτη, 09 Δεκεμβρίου 2021

Τεράστια νίκη για τα Δειλινά, 1-0 τον Ρωμανό!

Κυριακή, 24 Οκτωβρίου 2021 17:33 Γράφτηκε από τον

Στην πρώτη του εφετινή ήττα ανάγκασαν τον Ρωμανό τα Δειλινά, με τους "πράσινους" να παίρνουν μια τεράστια νίκη στην έκπληξη της 6ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ!

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε κάποια μεγάλη φάση για τις δύο ομάδες, με τα Δειλινά να έχουν περιορίσει σε μεγάλο βαθμό την επιθετική δραστηριότητα του Ρωμανού, ο οποίος δεν έβρισκε τους διαδρόμους που χρειάζεται για να απειλήσει.

Το δεύτερο ημίχρονο όμως πήρε τελείως διαφορετική τροπή σε σύγκριση με το πρώτο. Ο Ρωμανός κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Μυλωνά, με τον ικανό επιθετικό να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να μην καταφέρνει να σκοράρει από τα 11 βήματα, με το 0-0 να παραμένει!

Στιγμές αργότερα, ήρθε η ψυχρολουσία για τους «κιτρινόμαυρους». Ο Κλίνης βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση για τα Δειλινά και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του στο 55ο λεπτό, μέσα σε έξαλλα πανηγύρια!

Μετα το γκολ αυτό, ο Ρωμανός πίεσε ασφυκτικά την άμυνα των Δειλινών, με τους ποδοσφαιριστές του Άλκη Πλουσή να μην βρίσκουν το τέρμα που έψαχναν για να ισοφαρίσουν.

Η λήξη του παιχνιδιού βρήκε την ομάδα του Μάνου Μιχελάκη να πανηγυρίζει μια σπουδαία νίκη, με τον Ρωμανό στην αντίπερα όχθη να γνωρίζει την  πρώτη φετινή του ήττα!

Δειλινά: Τζόι, Χεράκης, Κατσαμπρακάκης, Βιστάκης, Μιχελάκης, Νικητόπουλος, Κλίνης, Μεντουδάκης, Σταματάκης, Κεφαλούκος, Πασσάς

Ρωμανός: Ρουμπάκης, Κουκάκης, Παρτάλης, Μπαλάφας, Ανυφαντάκης, Μαυρομάτης, Μαυρίδης, Μόντι, Μεμοτσέλα, Κομνηνός, Μυλωνάς