Παρασκευή, 03 Δεκεμβρίου 2021

Μ. Μιχελάκης: «Δείξαμε χαρακτήρα αλλά για δεύτερο ματς αδικούμαστε από τη διαιτησία»

Δευτέρα, 11 Οκτωβρίου 2021 11:40 Γράφτηκε από

Προβληματισμένος αλλά και αισιόδοξος για τη συνέχεια εμφανίστηκε στις δηλώσεις του στο Prismasport.gr, ο Μάνος Μιχελάκης.

Ο προπονητής των Δειλινών μετά την ήττα από τον Ανθεστίωνα (6-3) αναφέρθηκε στον αγώνα, τονίζοντας ότι η ομάδα του για δεύτερο συνεχόμενο ματς αδικήθηκε από τη διαιτησία.

Ο νεαρός τεχνικός επισήμανε επίσης ότι οι παίκτες του έδειξαν χαρακτήρα αλλά πρέπει να διορθώσουν τα ατομικά και αμυντικά λάθη. Στη συνέχεια, όπως είπε είναι σίγουρος ότι η ομάδα του θα παρουσιαστεί πιο δυνατή.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Αντιμετωπίσαμε μια πολύ καλή ομάδα στην έδρα της έχοντας πολλά προβλήματα. Μπήκαμε δυνατά στο πρώτο ημίχρονο χάνοντας πολλές ευκαιρίες για να προηγηθούμε στο σκορ. Δεν κλειστήκαμε, παίξαμε επιθετικά και κόντρα στη ροή του παιχνιδιού δεχτήκαμε ένα γκολ που στην αρχή της φάσης ήταν επιθετικό φάουλ. Στη συνέχεια ο επιθετικός απέκτησε πλεονέκτημα με το χέρι και έκανε το 1-0.

Δεν θέλουμε να μιλάμε για τη διαιτησία αλλά είναι το δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι σε κρίσιμες φάσεις, που η ομάδα μας αδικείται. Με αυτό τον τρόπο βρεθήκαμε να κυνηγάμε το σκορ. Παρόλα αυτά αντιδράσαμε και ισοφαρίσαμε. Στη συνέχεια δεχτήκαμε το 2-1 από αδράνεια της άμυνας και αμέσως ισοφαρίσαμε ξανά σε 2-2. Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου στο 43΄ο αντίπαλος έκανε το 3-2.

Στην επανάληψη δεχτήκαμε το 4-2 πάλι από επιθετικό φάουλ, πιέσαμε αλλά ο Ανθεστίων πέτυχε και 5ο γκολ. Η ομάδα έδειξε χαρακτήρα και μειώσαμε σε 5-3, ενώ στη συνέχεια στο 80΄χάσαμε μια τεράστια ευκαιρία σε κενή εστία για να ξαναμπούμε στο παιχνίδι. Στο επόμενο λεπτό παίκτης μας δέχτηκε μια αστεία κόκκινη κάρτα και εκεί τελείωσε ο αγώνας.

Πρέπει να διορθώσουμε τα ατομικά και τα αμυντικά λάθη και να βελτιωθούμε στη συνέχεια. Είμαι ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παιδιών. Είμαι σίγουρος ότι η ομάδα στη συνέχεια θα παρουσιαστεί πιο δυνατή.