Σάββατο, 02 Ιουλίου 2022

Περίπατος για τη Δαμάστα στη Βαγιά (1-6)

Τετάρτη, 06 Απριλίου 2022 18:57 Γράφτηκε από

Η ομάδα του Φάνη Χαλκιαδάκη επιβλήθηκε του ήδη από την προηγούμενη εβδομάδα υποβιβασμένου ΕΓΟΗ με 1-6 για την 28η-εμβόλιμη αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Υποδειγματική συνεργασία Μπαντούνα και Κωτούλα με τον τελευταίο να βρίσκει τη μπάλα με προβολή για το 1-0 της Δαμάστας στη Βαγιά στο 27' με το σκορ αυτό να διατηρείται μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Ο ΕΓΟΗ δεν το έβαλε κάτω και με τον Τατσιώνα έφερε το ματς στα ίσια στα πρώτα λεπτά της επανάληψης εκμεταλλευόμενος την αναστάτωση στα καρέ της Δαμάστας.

Η απάντηση της Δαμάστας, δεν ήταν άμεση ωστόσο δεν άργησε κιόλας να ανακτήσει το προβάδισμα όταν ο Αποστολάκης έπειτα από γύρισμα του Κλαπάκης νίκησε τον Αγγελιδάκη για το 1-2 στο 67'.

Τα πράγματα για τους φιλοξενούμενους έγιναν ακόμα πιο εύκολα στο 73', με τον Τζουβάρα να σκοράρει για το 3-1.

Στη συνέχεια οι "μπλε" δεν άφησαν το πόδι από το γκάζι και με τον Μαρκάκη να αναλαμβάνει τη σκυτάλη στο σκοράρισμα πέτυχαν δύο ακόμη γκολ στο 74' και το 87 για να διαμορφώσουν το 1-5.

Το τελικό 1-6 διαμόρφωσε ο Μπαντούνας για να προσθέσει και εκείνος το όνομα του μπλοκάκι των σκόρερ της αναμέτρησης, σε ένα ξεκούραστο και ευχάριστο απόγευμα για τη Δαμάστα.

ΕΓΟΗ (Μανώλης Ψωμάς): Αγγελιδάκης, Παναούσης, Στοιχειός, Κέσκος, Παπουτσιδάκης, Μπέικο, Χαραλαμπάκης, Μουχαμετάι, Αλεξίου, Τατσιώνας, Χουστουλάκης

Δαμάστα (Φάνης Χαλκιαδάκης): Δανδάλης, Κουτσάκης (55΄Κοκορέλιας), Απλαδάς, Κουτσοποδιώτης, Σερλιδάκης (68΄Μαυράκης), Κοσμάς, Αποστολάκης (71΄Τζουβάρας), Κλαπάκης, Κωτούλας (41΄Μαρκάκης), Μπαντούνας, Ψωμάς (55΄Καραξής).