Κυριακή, 26 Ιουνίου 2022

Επιστροφή στις νίκες για τις Ασίτες κόντρα στην Δαμάστα με πρωταγωνιστές του Κοζορώνηδες!

Κυριακή, 17 Απριλίου 2022 19:14 Γράφτηκε από

Νίκησε και επέστρεψε στα τρίποντα η ομάδα των Ασιτών με σκόρερ του Κοζορώνηδες

Πραγματοποιώντας μία πολύ καλή εμφάνιση και σκοράρωντας τρία τέρματα οι Ασίτες επικράτησαν με σκορ 3-0 της Δαμάστας.

Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Κοζορώνηδες με τον Δημήτρη να πετυχαίνει δύο τέρματα και τον Νίκο ένα ακόμη.

Στο πρώτο μέρος η Δαμάστα απείλησε με τους Τζουβάρα, Κλαπάκη και Μπαντούνα, ενώ οι Ασίτες με τους Κοζορώνη και Κοτζαδάκη, όμως το σκορ έδειχνε ότι θα ήταν κλειστό μέχρι την ανάπαυλα πριν πάρει το... όπλο του ο Δημήτρης Κοζορώνης και με σουτ από μακριά να κάνει το 1-0 στο 43', που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι Ασίτες έβαλαν και δεύτερο τέρμα με τον Νίκο Κοζορώνη από απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 63', ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε και πάλι ο Δημήτρη Κοζορώνης στο 80'.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι η Δαμάστα τελείωσε το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές μετά την αποβολή με απευθείας κόκκινη κάρτα του Μαρκάκη στο 85'.

Ασίτες: Γκόγκος, Κοπιδάκης, Κοζορώνης Δ., Δαργαντής, Ρουμπάκης Ε., Ρουμπάκης Κ., Κοζορώνης Ν., Λιανδράκης, Περογαμβράκης, Κοτζαδάκης, Σταματάκης

Δαμάστα: Δανδάλης, Μαρκάκης, Κουτσάκης, Αποστολάκης, Απλαδάς, Κουτσοποδιώτης, Σερλιδάκης (82' Λαμπράκης), Κλαπάκης, Μπαντούνας (82' Μυφτάρι), Ψωμάς, Τζουβάρας