Κυριακή, 22 Μαϊος 2022

Ασίτες - ΠΑΝΟΜ 1-0: Σπουδαίο τρίποντο με Κοτζαδάκη για τα Λιοντάρια!

Κυριακή, 19 Δεκεμβρίου 2021 17:31 Γράφτηκε από

Τη νίκη με 1-0 πήρε η ΑΕ Ασιτών επικρατώντας του ΠΑΝΟΜ στην έδρα της για την 14η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Σκόρερ για τους νικητές του Ζαχαρία Αναστασάκη ο Γιώργος Κοτζαδάκης ο οποίος νίκησε τον Κανετάκη με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ στο 85ο λεπτό.

Δύο ακυρωθέντα γκολ για τον ΠΑΝΟΜ, με την ομάδα των Μαλίων να διαμαρτύρεται έντονα στην περίπτωση του δεύτερου με τον Συσκάκη.

Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης ο Περογαμβράκης δεν μπόρεσε να μπει στην πορεία της μπάλας.

Στο 20' ο Συσκάκης σκόραρε ωστόσο ήταν σε θέση οφσάιντ και το γκολ δεν μέτρησε, με τους φιλοξενούμενους να μην διαμαρτύρονται για την υπόδειξη.

Ο Γιώργος Κοτζαδάκης επιχείρησε κάποια σουτ ωστόσο ο Κανετάκης ήταν σε ετοιμότητα.

Στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΝΟΜ σκόραρε και πάλι όμως ο Συσκάκης υποδείχθηκε και πάλι σε θέση οφσάιντ, όμως αυτή τη φορά οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα για την ακύρωση του γκολ.

Ο Κοτζαδάκης στο 70' προειδοποίησε με εκτέλεση φάουλ με τον Κανετάκη να αποκρούει εντυπωσιακά, όμως δεν μπόρεσε να βγάλει αντίδραση στη φάση του 85ου λεπτού, όπου ο "Άραβας" ξανά με εκτέλεση φάουλ δεν του άφησε περιθώρια αντίδρασης, σκοράροντας το 1-0 το οποίο έμεινε μέχρι τέλους.

Σπουδαίο τρίποντο για τις Ασίτες, με το οποίο έφτασαν στους 23 βαθμούς και στο -1 από τον σημερινό τους αντίπαλο.

Ασίτες (Ζαχαρίας Αναστασάκης): Γκόγκος, Κοπιδάκης, Αριστεινίδης (88' Ζαχαριουδάκης), Μανουσάκης, Λιανδράκης, Κοζορώνης Δ., Φιλακούρης, Ρουμπάκης Μ., Σταματάκης, Περογαμβράκης, Κοτζαδάκης

ΠΑΝΟΜ (Γιώργος Βλαχάκης): Κανετάκης, Μπορμπουδάκης, Δρίτσας, Κατσούλης, Μαυρίδης, Διαμαντάκης, Παπαδάκης, Καπετανάξης, Νικόλι Συσκάκης (65 Κολάι) Καλαιτζάκης