Κυριακή, 22 Μαϊος 2022

Πολύ σημαντική νίκη για Ασίτες απέναντι στον αξιόμαχο ΟΦΑ!

Σάββατο, 04 Δεκεμβρίου 2021 17:28 Γράφτηκε από

Ο ΟΦΑ πάλεψε στο γήπεδο των Ασιτών, όμως οι γηπεδούχοι ήταν πιο αποτελεσματικοί και έτσι κατάφεραν να φύγουν με τους τρεις βαθμούς

Μετά από ένα αρκετά ενδιαφέρον παιχνίδι με φάσεις και για τις δύο ομάδες αλλά γκολ μόνο από τις Ασίτες, οι γηπεδούχοι επικράτησαν με σκορ 2-0 χάρις στα γκολ των Περογαμβράκη στο 10’ και Κοτζαδάκη στο 85’.

Από την πλευρά τους οι φιλοξενούμενοι έχασαν αρκετές καλές στιγμές, ενώ είχαν και ακυρωθέν τέρμα με τον Ταμπάκη.

Οι Ασίτες ήταν εκείνες που κατάφεραν και βρήκαν πρώτες το δρόμο προς τα δίχτυα με τον Περογραμβράκη στο 8’ με αποτέλεσμα το 1-0 να είναι και το σκορ του ημιχρόνου καθώς στη συνέχεια παρά τις χαμένες ευκαιρίες που είχε ο ΟΦΑ, η ομάδα του Αρκαλοχωρίου δεν βρήκε κάποιο τέρμα.

Στην επανάληψη Ο ΟΦΑ συνέχισε να πιέζει και έχασε αρκετές καλές στιγμές με κύριους εκφραστές τους Ψωμά, Κουσκόφ και Ταμπάκη, με τον τελευταίο να έχει μάλιστα και ακυρωθέν τέρμα.

Οι γηπεδούχοι από την άλλη απείλησαν με τον Κοτζαδάκη και σκόραραν κιόλας με το ίδιο παίκτη στο 92’ διαμορφώνοντας έτσι και το 2-0, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Έτσι οι Ασίτες πανηγύρισαν μία πολύ σημαντική νίκη, ενώ ο ΟΦΑ πλήρωσε την αστοχία του και δεν πήρε κάτι από την αναμέτρηση.

Ασίτες: Γκόγκος, Αριστεινίδης, Νικολακάκης (69’ λ.τρ. Ζαχαριουδάκης), Κοπιδάκης, Σταματάκης, Φυλακούρης (81’ Μανουσάκης), Κοζορώνης Δ., Κοζορώνης Ν., Λιανδράκης (60’ Αποστολάκης), Κοτζαδάκης, Περογαμβράκης

ΟΦΑρκαλοχωρίου: Χατζιδάκης, Φραγκιαδάκης, Μουρτζάκης, Καλεμάκης, Μπονατσάκης (84’ Βισκαδουράκης), Κόκκινος, Σαμωνάκης (77’ Κώστας), Ταμπάκης, Κουκσόβ, Ψωμάς, Φρόκου (40’ λ.τρ. Αουίντα)