Κυριακή, 22 Μαϊος 2022

Με χατ-τρικ Παπανδρέου πέρασε και από την Χερσόνησο ο ΑΟΤ!

Κυριακή, 12 Δεκεμβρίου 2021 17:34 Γράφτηκε από

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Παπανδρέου που πέτυχε χατ-τρικ πέρασε από την έδρα της Χερσονήσου το Τυμπάκι

Ο ΑΟΤ έδειξε από την αρχή πόσο ήθελε το παιχνίδι κόντρα στην Χερσόνησο και με πρωταγωνιστή τον Παπανδρέου που πέτυχε χατ-τρικ έφυγε με το τρίποντο και πήρε διαφορά τεσσάρων βαθμών από την 2η θέση.

Το τελικό σκορ ήταν το 0-4 με τον ΑΟΤ να παίρνει προβάδισμα με σουτ εντός περιοχής από τον Παπανδρέου στο 30’.

Το δεύτερο τέρμα πέτυχε ο Μεταξάκης από την άσπρη βούλα δέκα λεπτά αργότερα, ενώ το 0-3 που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου το έκανε ο Παπανδρέου και πάλι με τελείωμα εντός περιοχής.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν το ίδιο δυνατά και έκαναν το 0-4 μόλις στο 50’ με τον Παπανδρέου και πάλι με σουτ εντός περιοχής, φτάνοντας έτσι και στο προσωπικό του χατ-τρικ.

Στην συνέχεια ο ρυθμός έπεσε με την Χερσόνησο να μην καταφέρνει να φτάσει σε κάποιο τέρμα μέχρι το τέλος και τον ΑΟΤ να διαχειρίζεται το υπέρ του 0-4, με αποτέλεσμα αυτό να ήταν και το τελικό σκορ και την ομάδα του Τυμπακίου να παίρνει διαφορά τεσσάρων βαθμών από τους διώκτες της.

Χερσόνησος: Ψαρουλάκης, Χαλκιαδάκης Ι., Γκούρο, Μουντράκης, Χατζηνικολάκης, Χαλκιαδάκης Εμ., Ντρόκου, Χιλά, Αργυρός, Πέκι, Χαλκιαδάκης Ι.,

ΑΟΤ: Δημαράκης, Γιαννακάκης, Βρετός, Κουρουθιανάκης, Ζαφείρης, Παπανδρέου, Τριάντης, Μεταξάκης, Φραγκιαδουλάκης, Παπαδάκης, Γερακιός