Πέμπτη, 09 Δεκεμβρίου 2021

Δυσκολεύτηκε... αλλά κέρδισε ο ΑΟ Τυμπακίου στην Δαμάστα

Κυριακή, 24 Οκτωβρίου 2021 17:14 Γράφτηκε από τον

Ακόμα μία νίκη κατάφερε να πάρει ο ΑΟΤ στο φετινό πρωτάθλημα, με τους "ασπρόμαυρους" να επικρατούν με δυσκολία 0-1 της Δαμάστας, στο παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο της Δαμάστας για την 6η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Οι ποδοσφαιριστές του Μιχάλη Κουτεντάκη μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι με τους Τριάντη και Μεταξάκη να απειλούν τον Δανδάλη, με τον νεαρό κίπερ όμως να βρίσκεται σε ετοιμότητα.

Με την συμπλήρωση 15 λεπτών, λίγο έλειψε να πάρει προβάδισμα με την Κεφαλιά του Γερακιού να περνάει λίγο δίπλα από το δοκάρι του Δανδάλη.

Τελικά το γκολ που δικαιούταν ο ΑΟΤ βάσει απόδοσης και φάσεων ήρθε στο 30ο λεπτό, με τον Μαρκάκη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για να δώσει το προβάδισμα στον ΑΟΤ.

Η έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου βρήκε ξανά το συγκρότημα του Μιχάλη Κουτεντάκη να απειλεί, με τις προσπάθειες των Καρταλιανάκη και Φραγκιαδουλάκη να μην βρίσκουν δίχτυα, ενώ ο Μεταξάκης νικήθηκε από τον Δανδάλη στιγμές αργότερα.

Οι ποδοσφαιριστές του Φάνη Χαλκιαδάκη ανέβασαν απόδοση, και απείλησαν με τα σουτ των Γωνιανάκη και Ψωμά, τα οποία όμως βρήκαν σε ετοιμότητα τοον Δημαράκη ο οποίος απέκρουσε σε κόρνερ.

Ο ΑΟΤ απάντησε με τον Μεταξάκη ο οποίος έστειλε την μπάλα αουτ απο πλεονεκτική θέση, ενώ το σουτ του Τζουβάρα στιγμές αργότερα κατέληξε άουτ.

Η λήξη του παιχνιδιού βρηκε τους φιλοξενούμενους νικητές, οι οποίοι παίρνουν ακόμα ένα τρίποντο που θα τους ανεβάσει ψηλότερα στην βαθμολογία, με τους "μπλε" να παραμένουν στους 9 πόντους.

Δαμάστα: Δανδάλης, Κουτσάκης, Πεταλάκης, Μαρκάκης, Απλαδάς, Γωνιανάκης (89' Λαμπράκης), Κουτσοποδιώτης, Ψωμάς (75' Κοκορέλιας), Τζουβάρας, Μπαντούνας (86' Ρουμπάκης), Κλαπάκης (86΄ Γαργανουράκης)

ΑΟΤ: Δημαράκης, Καρταλιανάκης (68' Παπαδάκης Γ.), Δουλγεράκης, Βρεττός, Γιαννακάκης, Κουρουθιανάκης, Φραγκιαδουλάκης, Παπανδρέου (62' Παραθύρας), Γερακιός, Μεταξάκης, Τριάντης (89' Παπαδομανωλάκης).