Πέμπτη, 09 Δεκεμβρίου 2021

Νίκη με καλή εμφάνιση για τον ΑΟ Τυμπακίου, 4-0 τον ΕΓΟΗ

Σάββατο, 16 Οκτωβρίου 2021 18:24 Γράφτηκε από τον

Όμορφο παιχνίδι έγινε στο γήπεδο του Τυμπακίου, με τον ΑΟΤ να παίρνει την νίκη με 4-0 απέναντι στον ΕΓΟΗ για την 4η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους γηπεδούχους, με τον Κουρουθιανάκη να κάνει μια εξαιρετική σέντρα η οποία βρήκε ακριβώς το κεφάλι του Παπανδρέου για το 1-0 μόλις στο 4ο λεπτό.

Στην συνέχεια, οι ποδοσφαιριστές του Μιχάλη Κουτεντάκη διαμαρτυρήθηκαν έντονα για πέναλτι στον Μεταξάκη το οποίο δεν δόθηκε, ενώ ο Γιαννακάκης στο 36ο λεπτό σημάδεψε το δοκάρι, με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στα αποδυτήρια μετά από λίγο.

Η έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου βρήκε τον ΑΟ Τυμπακίου να έχει το πόδι πατημένο στο γκάζι, με τον Φραγκιαδουλάκη στο 47ο λεπτό να δίνει την ασίστ στον Μεταξάκη ο οποίος θα περάσει τον Χαραλαμπάκη για το 2-0.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ήταν σειρά του Φουντουλάκη να βρει δίχτυα με τον νεαρό επιθετικό να υποδέχεται την σέντρα του Μεταξάκη για το 3-0. Λίγα λεπτά αργότερα ο Μεταξάκης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0

Ο ΕΓΟΗ του Άγγελου Λυριτζή προσπάθησε να απειλήσει αλλα χωρίς αποτέλεσμα, ενώ ο ρυθμός του ματς έπεφτε συνεχώς όσο περνούσε η ωρα.

Η λήξη του παιχνιδιού βρήκε τον ΑΟ Τυμπακίου να παίρνει την δεύτερη νίκη του για φέτος ανεβαίνοντας στην βαθμολογία, ενώ ο ΕΓΟΗ αφήνει πίσω του το παιχνίδι αυτό και κοιτάζει πλέον το ματς της Τετάρτης.

ΑΟΤ (Μ. Κουτεντάκης): Δημαράκης, Γιαννακάκης (70΄Φουστανάκης), Κουρουθιανάκης, Βρεττός (65’ Παπαδομανωλάκης), Δουλγεράκης, Φραγκιαδουλάκης (65’ Κουτεντάκης), Γερακιός, Μεταξάκης (75’ Καζάκης), Παραθύρας, Παπανδρέου (46’ Φουντουλάκης), Παπαδάκης Γ.

ΕΓΟΗ (Α. Λυριτζής): Χαραλαμπάκης Κέσκος, Στοιχειός (75 Παπουτσιδάκης), Παναούσης,Παπαντωνάκης, Αγόρακης,Μεζίρι, Δελαώρας, Τσολακούδης, Αλεξίου , Μπεικό.