Πέμπτη, 18 Αυγούστου 2022

Επέστρεψε στις νίκες και στην 4η θέση ο Ανθεστίωνας!

Κυριακή, 27 Μαρτίου 2022 18:40 Γράφτηκε από τον

Άμεση επιστροφή στα τρίποντα και εκ νέου στην 4η θέση η ομάδα του Θραψανού

Κάνοντας μία γεμάτη εμφάνιση με αρκετό θέαμα και πέντε τέρματα κόντρα στον ΕΓΟΗ ο Ανθεστίωνας επέστρεψε στην 4άδα καθώς εκμεταλλεύτηκε την ισοπαλία στον Κρουσώνα.

Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Καφούσης (2), Μπερνίκου, Τρουλάκης και Κουσίδης.

Από την πλευρά του ο ΕΓΟΗ δεν κατάφερε να κοντράρει την ομάδα του Θραψανού και να πάρει κάτι από μία ούτως ή άλλως δύσκολη αναμέτρηση για εκείνον.

Ο Ανθεστίωνας βρήκε δίχτυα για πρώτη φορά στο 28’ με τον Καφούση μετά από κάθετη Μπερνίκου, ενώ λίγο αργότερα έφτασε και σε δεύτερο τέρμα με τον Τρουλάκη με σουτ εκτός περιοχής.

Λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους και πιο συγκεκριμένα στο 40’ ο Καφούσης με κοντινό πλασέ σκόραρε για δεύτερη φορά κάνοντας το 0-3 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν το ίδιο δυνατά και πέτυχαν το 0-4 με τον Μπερνίκου στο 55’, ενώ το τελικό 0-5 διαμόρφωσε στο 90’ ο Κουσίδης με πλασέ.

ΕΓΟΗ: Αγγελιδάκης, Στοιχειός, Παναούσης, Κέσκος, Νεζίρι, Παπουτσιδάκης, Μπέικο, Αγοράκης, Μουχαμετάι, Μπέης, Χαραλαμπάκης

Ανθεστίων: Κορνηλάκης, Μακρογιαννάκης, Παχάκης (50’ Δρακάκης), Γιούγκα, Βαρδής, Χότζα (60’ Κεφάκης), Ανυφαντάκης (75’ Κουσίδης), Χριστοφοράκης (60’ Δοριομανωλάκης), Μπερνίκου, Τρουλάκης, Καφούσης