Τετάρτη, 29 Ιουνίου 2022

Τα έκανε όλα ο Τσατσάκης και επέστρεψε στις νίκες η ΑΕΚατσαμπά

Κυριακή, 20 Φεβρουαρίου 2022 17:34 Γράφτηκε από τον

Φοβερή εμφάνιση από τον Τσατσάκη – Τέσσερις ασίστ και ένα τέρμα για τον παίκτη της ΑΕΚατσαμπά

Πέντε τέρματα πέτυχε η ΑΕΚατσαμπά στην έδρα του ΕΓΟΗ και στα πέντε είχε συμμετοχή στην φάση ο «μαγικός», στην σημερινή αναμέτρηση, Τσατσάκης.

Η ΑΕΚατσαμπά επέστρεψε λοιπόν στα τρίποντα μετά την ισοπαλία με τον Ρωμανό επικρατώντας με σκορ 0-5 του ΕΓΟΗ σε μεγάλο βαθμό χάρις στον Τσατσάκη, ο οποίος σκόραρε μία φορά και μοίρασε άλλα τέσσερα τέρματα, δύο στον Νικολάου Χ. και άλλα δύο στον Σαμπροβαλάκη.

Από την πλευρά του ο ΕΓΟΗ δεν κατάφερε να κάνει κάποια από τις ευκαιρίες του γκολ με τον Αθουσάκη και τον Ψωμά να είναι οι πρωταγωνιστές τους, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα.

Μόλις στο 5’ η ΑΕΚατσαμπά άνοιξε το σκορ με τον Νικολάου Χ. μετά από ασίστ του Τσατσάκη.

Σαν να μην έφτανε αυτό με τους ίδιους πρωταγωνιστές ήρθε και το δεύτερο τέρμα της ΑΕΚ με την συμπλήρωση δέκα λεπτών στο παιχνίδι μας όταν και πάλι ο Νικολάου Χ. σκόρερ μετά από πάσα του Τσατσάκη!

Στην συνέχεια δεν άλλαξε κάτι με αποτέλεσμα το σκορ του ημιχρόνου να είναι το 0-2.

Στην επανάληψη η ΑΕΚατσαμπά μπήκε το ίδιο δυνατά και με σουτ του Τσατσάκη έξω από την μεγάλη περιοχή στο 50’ έκανε τρία τα τέρματα της!

Στο 65’ ο Τσατσάκης έκανε χατ-τρικ στις ασίστ και ο Σαμπροβαλάκης έκανε το 0-4, ενώ στο 72’ ήρθε και το 0-5 και πάλι από τον Σαμπροβαλάκη με την τέταρτη ασίστ στο παιχνίδι από τον Τσατσάκη.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι, καθώς ο Ψωμάς έστειλε την μπάλα στο δοκάρι για τον ΕΓΟΗ στο 85', με το 0-5 να μένει μέχρι το τέλος και την ΑΕΚατσαμπά να φεύγει με το τρίποντο από την έδρα του ΕΓΟΗ και να επιστρέφει στις νίκες μετά την ισοπαλία με τον Ρωμανό.

ΕΓΟΗ:Αγγελιδάκης, Κέσκος, Στοιχείος, Καμπουράκης (46' Χουστουλάκης), Παναούσης, Ψωμάς, Αθουσάκης (54' Μπέης), Κανδεράκης (11' Τατσιόνας), Αλεξίου, Νεζίρι (67' Καπνιστός) ,Μουρατάι

ΑΕΚατσαμπά: Σπανός, Σωμαράκης, Ζωνάκης, Νικολάου Π., Ντελία, Τσατσάκης, Ντάγκινης Καραφωτιάς Τα., Καραφωτιάς Τ., Νικολάου Χ., Κάββαλος