Σάββατο, 22 Ιανουαρίου 2022

Επιστροφή στις νίκες με «τεσσάρα» για την ΑΕΚατσαμπά!

Κυριακή, 05 Δεκεμβρίου 2021 17:26 Γράφτηκε από τον

Τρίποντο εκ νέου για την ΑΕΚατσαμπά μετά από το 0-4 κόντρα στην Βόνη

Επιστροφή στις επιτυχίες στο παιχνίδι με την Βόνη για την ΑΕΚατσαμπά, η οποία επικράτησε με σκορ 0-4 των γηπεδούχων πετυχαίνοντας τα τρία από τα τέσσερα τέρματα της στην επανάληψη.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αποτελεσματικοί και πήραν το εκτός έδρας τρίποντο που είχαν ανάγκη.

Από την πλευρά της η Βόνη ήταν αρκετά ανταγωνιστική μέχρι και το 0-2 και είχε τις καλύτερες στιγμές της με τους Ζερβάκη και Καλογερίδη στο πρώτο μέρος, μετά το 0-1 της ΑΕΚατσαμπά, όμως δεν ευτύχησε να πετύχει κάποιο τέρμα.

Ο Τσίχλας ήταν εκείνος, ο οποίος με κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στην ΑΕΚατσαμπά στο 25’ με αποτέλεσμα η ομάδα του Κατσαμπά να πάει στα αποδυτήρια με το υπέρ της 0-1.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έκαναν δύο τα τέρματα τους με τον Παπακώστα στο 65’ μετά από σουτ του εντός περιοχής.

Το 0-3 έκανε ο Κοκκινάκης στο 80’ με σουτ εκτός περιοχής, ενώ το τελικό 0-4 διαμόρφωσε ο Τάγγινης με προβολή στο 90’.

Βόνη: Λάμπρου, Μυρωδιάς, Παλαμίνας, Παπαδάκης, Κουκάκης (55’ Καλαϊτζάκης), Γιακουμάκης (70’ Κελαράκης), Μιχαηλίδης, Ζερβάκης (70’ Λουρίδας), Καλογερίδης, Μόλλα, Σταυρακάκης

ΑΕΚατσαμπά: Σπανός, Κάββαλος, Ντελία, Τσίχλας, Δάσκος, Κοκκινάκης, Καραφωτιάς, Νικολάου Π., Νικολάου Χ., Παπακώστας, Διακάκης