Σάββατο, 22 Ιανουαρίου 2022

ΑΕΚ - ΠΑΝΟΜ 2-2: «Χιτσκοκικό» φινάλε στην Ελιά με δύο γκολ στις καθυστερήσεις!

Κυριακή, 28 Νοεμβρίου 2021 17:00 Γράφτηκε από

Σε ένα από τα πιο απίστευτα ματς της φετινής χρονιάς ΑΕΚ και ΠΑΝΟΜ αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 για την 11η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Ο ΠΑΝΟΜ αν και κρατούσε ένα τεράστιο διπλό στα χέρια του με την γκολάρα του Παπαδάκη, είδε τον Δάσκο να ισοφαρίζει στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων για το τελικό 2-2.

Αν και αγωνιζόταν με παίκτη περισσότερο για 70 περίπου λεπτά η ΑΕΚ, γλίτωσε από του «χάρου» τα δόντια καθώς κατάφερε με τον Δάσκο να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας από τον ΠΑΝΟΜ.

Η ομάδα του Νίκου Ανδριανάκη προηγήθηκε μόλις στο 4ο λεπτό, από το 22' αγωνιζόταν με αριθμητικό πλεονέκτημα λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινη του Μπορμπουδάκη, όμως είδε τον ΠΑΝΟΜ να φέρνει το ματς στα ίσια στο 34' με τον Νίκολλι και να παίρνει προβάδισμα με την συμπλήρωση των 90' με σκόρερ τον Παπαδάκη.

Η ομάδα των Μαλίων ήταν ελάχιστα δευτερόλεπτα μακριά, από μία τεράστια νίκη, όμως ο Δάσκος είχε διαφορετική άποψη και με πλασέ νίκησε τον Μήτρου για το τελικό ΑΕ Κατσαμπά - ΠΑΝΟΜ 2-2.

Το φιλμ του αγώνα:

2' Φάουλ Καουκάκη η μπάλα πέρασε άουτ

4' Μετά από κόντρα στο χώρο της άμυνας ο Βαρδινικολάκης με κοντινό πλασέ 1-0 για την ΑΕΚ

22' Κόκκινη κάρτα στον Μπορμπουδάκη για σκληρό μαρκάρισμα

34' Ο Διαμαντάκης κάνει την προσπάθεια από αριστερά, σεντράρει στην περιοχή, ο Νίκολλι φέρνει στην κατοχή του τη μπάλα και φέρνει το ματς στα ίσα με συρτό σουτ.

50' Πλασέ του Ντελία στην αγκαλιά του Μήτρου

90+2' Άπιαστο σουτ του Παπαδάκη και 1-2 ο ΠΑΝΟΜ!

90+4' Ο Δάσκος με πλασέ φέρνει το ματς στα ίσια στο 4ο των καθυστερήσεων για να δώσει τον βαθμό της ισοπαλίας στην ΑΕΚ.

ΑΕ Κατσαμπά (Νίκος Ανδριανάκης): Σπανός, Κάββαλος, Ντελία, Τσίχλας, Κοκκινάκης, Καραφωτιάς Α. Καραφωτιάς Δ., Νικολάου Π. (90' Κονιδάκης), Βαρδονικολάκης (72' Γιαννουλάκης), Τσατσάκης (72' Παπακώστας), Νικολάου Χ.

ΠΑΝΟΜ (Γιώργος Βλαχάκης): Μήτρου, Μαυρίδης, Κατσούλης, Νίκολλi, Καπετανάκης, Καουκάκης (72' Παπαδάκης), Δρίτσας, Παρθενιάδης (90' Δαριβιανάκης), Μπορμπουδάκης, Διαμαντάκης, Καλαϊτζάκης (60' Συσκάκης)