Σημαντική εκτός έδρας νίκη για την ΑΕΚατσαμπά στο Αστρίτσι

Κυριακή, 21 Νοεμβρίου 2021 18:29 Γράφτηκε από

Μεγάλη νίκη για την ΑΕΚατσαμπά, που πάτησε κορυφή

Η ΑΕΚατσαμπά κατάφερε να περάσει νικηφόρα από το Αστρίτσι και είναι στην κορυφή της βαθμολογίας σε ισοβαθμία με τον ΑΟΤυμπακίου.

Το σκορ για την ΑΕΚ άνοιξε ο Χρήστος Νικολάου στο 25’ μετά από σέντρα του Ντελία.

Το 2-0 έγινε στο 32’ με τον Ντελία, ενώ το 1-2 που αποτέλεσε και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου διαμορφώθηκε από αυτογκόλ του Κάββαλου.

Στην επανάληψη ο Ντελία πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 80’, έπειτα από κόρνερ του Νικολάου και έκανε το 1-3, ενώ το τελικό 2-3 διαμόρφωσε ο Δημήτρης με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 88’.

Τριτωνία: Αγγελιδάκης, Φτυλάκης, Κεφάκης, Χατζησεβαστός, Χουδετσανάκης, Γκικόκας, Γελαδάς, Μανουσάκης, Λαδιανός, Στεφανάκης (46’ Ζερβάκης), Δημήτρης

ΑΕΚατσαμπά: Σπανός, Κάββαλος, Ντελία (80’ Λιακάκης), Καραφωτιάς Το., Νικολάου Π, Κοκκινάκης, Βαρδονικολάκης (65’ Παπακώστας) , Καραφωτιάς Τα. (65’ Σωμαράκης), Νικολάου Χ, Δάσκος (80’ Γιαννουλάκης), Τσατσάκης, (65’ Κονιδάκης)