Κυριακή, 24 Οκτωβρίου 2021

Συνεχίζει τις υψηλές πτήσεις η ΑΕΚ Di Babbo Climatecnica, 3-0 τη Βόνη

Σάββατο, 04 Σεπτεμβρίου 2021 19:59 Γράφτηκε από

Με κομμένα τα φρένα πηγαίνει στα φιλικά προετοιμασίας της η ΑΕΚ Di Babbo Climatecnica, η οποία επικράτησε της Βόνης με 3-0 σε φιλικό που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο των Αγ. Παρασκιών το απόγευμα του Σαββάτου.

Η ομάδα του Απόστολου Παπακώστα ήταν για μία ακόμη φορά εξαιρετική και έχοντας τρεις διαφορετικούς σκόρερ, νίκησε με 3-0 την Βόνη του Μανώλη Γιακουμάκη που μετρούσε και πάλι πολλές απουσίες.

Ο Νικήτας Ντελία με φοβερό σουτ έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του, ενώ  έπειτα από ωραία προσπάθεια του Πακακώστα και σουτ του Δάσκου έγινε το 2-0.

Ο Παπακώστας από δημιουργός έγινε σκόρερ, διαμορφώνοντας στα τελευταία λεπτά του αγώνα το 3-0 για την ΑΕ Κατσαμπά, η οποία διανύει εξαιρετική περίοδο προετοιμασίας.