Πέμπτη, 21 Οκτωβρίου 2021

Πρώτο δείγμα θετικό για την ΑΕΚ Di Babbo Climatecnica, 5-0 τα Δειλινά

Τετάρτη, 18 Αυγούστου 2021 21:16 Γράφτηκε από

Με εμφατικό τρόπο ξεκίνησε στα φιλικά προετοιμασίας της, η ΑΕΚ Di Babbo Climatecnica επικρατώντας με 5-0 του ΠΑΟ Δειλινών.

Η ομάδα του Απόστολου Παπακώστα παίζοντας ανά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο και παρατάσσοντας διαφορετικές ενδεκάδες στα δύο ημίχρονα, επικράτησε εύκολα με 5-0 και έδειξε θετικά δείγματα στο πρώτο φιλικό παιχνίδι.

Ο Δάσκος μόλις στο 5ο λεπτό άνοιξε το σκορ με σουτ, ενώ στο ημίωρο της αναμέτρησης ο Ανετάκης μετά από σέντρα του Τσατσάκη διπλασίασε τα τέρματα της ΑΕ Κατσαμπά. Στο 40' ο Ανετάκης σκόραρε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα για το 3-0.

Στο δεύτερο μέρος και συγκεριμένα στο 55 ο Ντελία ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 με πλασέ από κοντά, ενώ το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Κοκκινάκης με σουτ εκτός περιοχής στο 65'.