Κυριακή, 26 Ιουνίου 2022

Μικτή ΕΠΣΗ - Μικτή ΕΠΣΛ Κ15 2-0: Άνετη πρόκριση στους "8" για το Ηράκλειο!

Παρασκευή, 20 Μαϊος 2022 13:42 Γράφτηκε από

Η Μικτή Κ15 Ηρακλείου ήταν κυρίαρχη απέναντι στη Λέσβο την οποία κέρδισε με 2-0 και προκρίθηκε στην επόμενη φάση.

Η ομάδα του Λευτέρη Αθανασάκη επέβαλε την κυριαρχία της στον αγωνιστικό χώρο, άνοιξε το σκορ με τον Τσαγκαράκη στο 12' μετά από συνεργασία με τον Βαρδάκη, με τον νεαρό σέντερ να κάνει δύο τα τέρματα του Ηρακλείου, με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ του νεοεισελθόντα Χότζα που είχε δοκάρι σε σουτ ένα λεπτό νωρίτερα.

H καλύτερη φάση για τους τυπικά φιλοξενούμενους ήρθε στο 54' με τον Σαρίκι να πιάνει ένα σουτ λίγα μέτρα έξω από την περιοχή, ωστόσο εντυπωσιακή ήταν η αντίδραση του Μπουστζιόκα που απομάκρυνε σε κόρνερ πέφτοντας στην αριστερή του γωνία.

Στην 3η φάση της προεπιλογής των Εθνικών πρωταθλημάτων, το Ηράκλειο θα αντιμετωπίσει σε μία κρητική μάχη τα Χανιά.

1' Σέντρα στο ματς.

4' Ο Φαϊτάκης διώχνει σε κόρνερ πριν ο Ράσκος γίνει απειλητικός

5' Ο Κωνσταντακόπουλος σουτάρει όμως η μπαλά περνάει αρκετά από την εστία του του Κοκκινογούλη.

12' ΓΚΟΟΟΟΛ, η Μικτή Ηρακλείου ανοίγει το σκορ! Ο Τσαγκαράκης απέναντι από τον Κοκκινογούλη, η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά και καταλήγει στα δίχτυα μετά από πάσα του Βαρδάκη.

16' Ο Χουμάκης φέρνει τη μπάλα στο δεξί κάνει το σουτ πάνω από τα δοκάρια της Λέσβου.

24' Κεφαλιά Φαϊτάκη μετά από κόρνερ του Κωνσταντακόπουλου, η μπάλα λίγο άουτ.

25' Δυνατό σουτ του Σαρίκι, αποκρούει ο Μπουστζιόκα.

40' Νέα κεφαλιά του Φαϊτάκη μετά από κόρνερ η μπάλα άουτ.

41' Φάουλ σε καλό σημείο για την Λέσβο, με τον Σαρίκι να εκτελεί και τη μπάλα να φέυγει ψηλά άουτ.

47' Γυριστό του Καλλέργη μπλοκάρει με ευκολία ο Κοκκινογούλης.

48' Σέντρα του Τσαγκαράκη, κεφαλιά του Βαρδάκη η μπάλα ψηλά άουτ.

54' Εξαιρετικό σουτ του Σαρίκι αποκρούει εντυπωσιακά πέφτοντας στην αριστερή του γωνία ο Μπουστζιόκας.

60' Σουτ του Χότζα με το αριστερό, ο Κοκκινογούλης αποκρούει στέλνοντας τη μπάλα στο δοκάρι και οι αμυντικοί της Λέσβου διώχνουν σε κόρνερ.

61' ΓΚΟΟΟΟΛ για το Ηράκλειο, 2-0. Από το κόρνερ, ο Χότζα φέρνει τη μπάλα στην καρδιά της άμυνας της Λέσβου και ο Βαρδάκης με κεφαλιά γράφει το 2-0.

80' Τέλος στο ματς το Ηράκλειο θα πάρει την πρόκριση με 2-0 κόντρα στην Λέσβο και θα αντιμετωπίσει στους "8' τα Χανιά!

Μικτή ΕΠΣ Ηρακλείου Κ15 (Λευτέρης Αθανασάκης): Μπουστζιόκα, Λυρώνης, Φαϊτάκης, Βγόντζας, Χουμάκης, Κωνσταντακόπουλος (52' Χότζα), Παναγιωτάκης (64' Μαυρογιαννάκης), Χαϊντίνι (64' Βιδάκης), Καλλέργης (77' Κουγιός), Τσαγκαράκης, Βαρδάκης

Μικτη ΕΠΣ Λέσβου Κ15 (Γιώργος Κομνηνός): Λέσβος: Κοκκινογούλης, Τακτικός, Μουντρής, Σισμανίδης, Δουκάκης, Σαρίκης (70' Κορλετίνης), Γρηγορίου, Νταλαμπίρας, Προβατάς (70' Ξινός), Χριστελλής, Ράσκος