Σάββατο, 13 Αυγούστου 2022

Νίκη πρόκριση απέναντι στο Ρέθυμνο για την Μικτή Κ15 της ΕΠΣΗ

Τετάρτη, 16 Μαρτίου 2022 14:27 Γράφτηκε από

Το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων εξασφαλισε την Τετάρτη το μεσημέρι στο γήπεδο του Ατσαλένιου η Μικτή Κ15 της ΕΠΣΗ που κέρδισε την αντίστοιχη ομάδα του Ρεθύμνου με 2-0 και έκανε το 4Χ4.

Το Ηράκλειο άγγιξε το γκολ στο 26΄με την σέντρα σουτ του Κουμάκη απο τα αριστερά να βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι του Νικολακάκη. Τρία λεπτά αργότερα όμως στο 29΄η Μικτή Κ15 της ΕΠΣΗ κατάφερε να ανοίξει το σκορ όταν ο Καλλέργης με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ  έκανε το 1-0.

Μάλιστα πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου στο 37΄η ομάδα του Ηρακλειου κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα της όταν μετά απο ωραία ατομική ενέργεια του Καλλέργη και πάσα ο Τσαγκαράκης απο κοντά έκανε το 2-0.

Το δεύτερο μέρος δεν είχε τον ίδιο καλό ρυθμό με την Μικτή Κ15 της ΕΠΣΗ πάντως να απειλεί για ένα τρίτο γκολ στο 54΄με τον Τσαγκαράκη , στο 57΄σε τετ α τετ του Καλλέργη και στο 80΄με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Ξυλούρη με την μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι της εστίας του Νικολακάκη και τον Μουντράκη στην επαναφορά να μην μπορεί να νικήσει από κοντά τον τερματοφύλακα του Ρεθύμνου.

Μικτή Κ15 ΕΠΣΗ: Μπουτζοκάι, Λυρώνης, Κουμάκης, Φαϊτακης, Βγόντζας, Παναγιωτάκης, Καλλέργης (74΄Κωστάκης), Χαϊντίνι, Τσαγκαράκης (74΄Μουντράκης), Κωνσταντακόπουλος (67΄Μαυρογιαννάκης) , Φθενάκης.

Μικτή Κ15 ΕΠΣΡ: Νικολακάκης, Τσαγλιώτης, (32′ Τζαγκαράκης), Εσπιαλίδης, Παπαδάκης, Σκουλουφιανάκης, Ανδρεαδάκης, Γρηγοράκης, Βαρούχας(71΄ Κοζορώνης), Μακρυπόδης, Πολυμίλης, Ζίσκο.