Πέμπτη, 30 Ιουνίου 2022

Νίκη και για την Μικτή Κ17 του Ηρακλείου κόντρα στο Λασίθι με Ξημεράκη!

Τετάρτη, 16 Φεβρουαρίου 2022 16:50 Γράφτηκε από

Ένα ακόμη τρίποντο πανηγύρισε η Μικτή Κ17 του Ηρακλείου με "χρυσό" σκόρερ τον Ξημεράκη

Χάρις στο γκολ του Ξημεράκη στο 50' το Ηράκλειο πανηγύρισε τη νίκη με σκορ 0-1 κόντρα στο Λασίθι και έκανε το απόλυτο.

Σε ένα παιχνίδι όπου το Λασίθι απείλησε πρώτο με πρωταγωνιστή τον Τουρλούκη, είδε στη συνέχεια το Ηράκλειο να ισορροπεί το παιχνίδι, να κυριαρχεί, να χάνει τις δικές του καλές στιγμές με τους Γκιουλμιχάλη και Ξημεράκη αλλά καμία από τις δύο ομάδες δεν βρήκε κάποιο γκολ στο πρώτο μέρος με αποτέλεσμα το 0-0 να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη το Ηράκλειο μπήκε πιο δυνατά και σκόραρε με τον Ξημεράκη στο 50' και στην συνέχεια πέτυχε και δεύτερο τέρμα στο 75', όμως εκείνο ακυρώθηκε ως επιθετικό φάουλ με αποτέλεσμα το 0-1 να μείνει μέχρι το τέλος καθώς στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι και έτσι το Ηράκλειο έκανε το απόλυτο!

ΕΠΣΛ: Χαραλαμπάκης, Δεληγιάννης, Γκρέμο, Ισχυρόπουλος, Γκιόκα, Πάγκαλος, Φραγκιαδάκης, Κοπανάκης, Χαραλαμπάκης, Μότσο, Τουρλούκης

ΕΠΣΗ: Δροσατάκης, Κρασανάκης, Φρέσκος, Κουρουγκιαβούρης, Βασιλάκης, Τρουλινός, Ξημεράκης, Γωνιανάκης, Ντίσα, Γκιουλμιχάλης, Σφυριδάκης