Πέμπτη, 30 Ιουνίου 2022

Μικτές Κ15: Ασταμάτητο το Ηράκλειο κέρδισε 0-7 το Λασίθι!

Τετάρτη, 16 Φεβρουαρίου 2022 14:20 Γράφτηκε από τον

Επτάρα και απόλυτο για την Μικτή Κ15 του Ηρακλείου

Πολύ μεγάλη εκτός έδρας νίκη για την Μικτή Κ15 του Ηρακλείου, η οποία επικράτησε με σκορ 0-7 της αντίστοιχης του Λασιθίου.

Με αυτή τη νίκη έκανε το απόλυτο, 3 στα 3 και έφτασε τους εννέα βαθμούς!

Η πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι ήταν για το Ηράκλειο με το σουτ του Καλλέργη να περνάει άουτ.

Δύο λεπτά αργότερα το Λασίθι απάντησε με το σουτ του Τραυλού να περνάει και εκείνο άουτ.

Στο 8’ ο Χότζα βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ, όμως πλάσαρε και εκείνος με την σειρά του έξω.

Με την συμπλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου το Ηράκλειο βρήκε το γκολ με τον Βαρδάκη με κοντινό πλασέ.

Στο 16’ ο Καλλέργης έδωσε στον Χότζα, όμως εκείνος δεν βρήκε στόχο.

Δύο λεπτά αργότερα ήρθε και το δεύτερο τέρμα για το Ηράκλειο μετά από φάουλ του Μαυρογιαννάκη και χέρι του Βόκολου στο τείχος ο διαιτητής έδειξε την βούλα και από τα

έντεκα βήματα ευστόχησε ο Καλλέργης!

Στο 33’ ένα φάουλ του Καλλέργη από το ημικύκλιο της περιοχής πέρασε ψηλά άουτ.

Αυτή ήταν και η τελευταία καλή στιγμή του πρώτου μέρους με το 0-2 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη το Ηράκλειο μπήκε με ορμή και κατάφερε μέχρι το 47’ να έχει φτάσει στο σκορ στο 0-5!

Αρχικά στο 41’ ο Καλλέργης από κοντά έπειτα από ολιγωρία της άμυνας έκανε το 0-3.

Μετά από νέο λάθος της άμυνας στο 43’ ο Βαρδάκης πλάσαρε τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 0-4 και το 0-5 ήρθε και πάλι από τον Βαρδάκη από θέση τετ-α-τετ στο 47’!

Το 0-6 ήρθε στο 58’ σε αντεπίθεση με τον Ζερβουδάκη να χρίζεται σκόρερ!

Το τελικό 0-7 ήρθε και πάλι με τον ίδιο τρόπο από τον Ζερβουδάκη στο 68’!

Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Βαρδάκης άγγιξε το 0-8 και το καρέ τερμάτων αλλά το σουτ του σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Αυτή ήταν και η τελευταία καλή στιγμή με το 0-7 να είναι το τελικό αποτέλεσμα και το Ηράκλειο να κάνει το απόλυτο!

ΕΠΣΛ: Βουζουνεράκης, Παπαχατζάκης, Χατζηράι (33’ λ.τρ. Σκοκάκης), Αναγνωστόπουλος (49’ Σκουλάς), Κράστα, Λιοντάκης, Βόκολος (49’ Κατερίνης), Φωτουλάκης, Τραύλος (59’ Τζεβελεκάκης), Στρατάκης, Τζαράμης

ΕΠΣΗ: Γκέκα, Λυρώνης, Παπαδάκης, Φαϊτάκης (62’ Τζιράκης), Αδαμάκης (62’ Βγόντζας), Μαυρογιαννάκης, Ζερβουδάκης (70’ Τσαγκαράκης, Χαϊντίνι, Βαρδάκης, Χότζα (51’ Κωνσταντακόπουλος), Καλλέργης (51’ Κούκος)