Ανατροπή «χρυσάφι»

Πέμπτη, 27 Φεβρουαρίου 2020 12:25 Γράφτηκε από τον
Ανατροπή «χρυσάφι» Ανατροπή «χρυσάφι»

Και εκεί που βρισκόταν με την πλάτη στον τοίχο, μίλησε η ποιότητα και η εμπειρία του Αντώνη Κεφαλούκου!

Ο Μοχός μέχρι και το ενενηκοστό λεπτό βρισκόταν να χάνει με 1-0 από τον Εθνικό στο γήπεδο Μαρτινέγκο και έβλεπε το κόλπο της ανόδου να δυσκολεύει.

Εκεί όμως ο πολύπειρος Κεφαλούκος με δύο προσωπικά του τέρματα στις καθυστερήσεις του αγώνα έδωσε την τεράστια νίκη με 1-2 στην ομάδα του που πλέον είναι μόνη πρώτη στο +3 από τους διώκτες της.

Η Β1 κατηγορία έχει μόλις τρεις αγωνιστικές μέχρι την ολοκλήρωση της και ο Μοχός απέκτησε σαφέστατο προβάδισμα για το ένα εκ των δύο εισιτηρίων για την άνοδο στην Α2 ΕΠΣΗ.

Ωστόσο ακολουθεί μεγάλο παιχνίδι για το συγκρότημα του Γ. Ποντίκαλη με αντίπαλο την Ομόνοια Καλλιθέας που βρίσκεται μόλις τρεις πόντου παρακάτω.

Το πρόγραμμα του Μοχού:

21. Β΄ Κατηγορία 1ος Όμιλος (20η αγ.) ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΜΟΧΟΣ Γ. ΣΚΟΥΡΕΛΛΟΥ Σάββατο 07/03/20 15:00

22. Β΄ Κατηγορία 1ος Όμιλος (21η αγ.) ΜΟΧΟΣ - ΕΡΜΗΣ ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΥ ΜΟΧΟΥ Σάββατο 14/03/20 15:00

23. Β΄ Κατηγορία 1ος Όμιλος (22η αγ.) ΚΑΝΑΡΙΑ - ΜΟΧΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗ Σάββατο 21/03/20 15:00