Κυριακή, 05 Απριλίου 2020

Δημήτρης Τσέρος: «Μεγάλη και δίκαιη νίκη, ζούμε το όνειρο μας»

Δευτέρα, 24 Φεβρουαρίου 2020 19:45 Γράφτηκε από τον

Απόλυτα ικανοποιημένος από την εμφάνιση και τη νίκη της ομάδας του με 3-0 επί της Ομόνοιας εμφανίστηκε στις δηλώσεις του στο Prismasport.gr, ο προπονητής των Κουνάβων, Δημήτρης Τσέρος.

Ο έμπειρος τεχνικός χαρακτήρισε δίκαιη και μεγάλη τη νίκη και ευχαρίστησε όλους όσους έχουν συμβάλλει, έτσι ώστε φέτος οι Κουνάβοι να ζουν το όνειρο και να βρίσκονται κοντά στον στόχο της ανόδου.

Αναλυτικά όσα είπε ο Δημήτρης Τσέρος:

«Πετύχαμε μια μεγάλη και δίκαιη νίκη. Ήμασταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και σκοράραμε πολύ γρήγορα. Το γκολ αυτό μας έδωσε ακόμη μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση. Στη συνέχεια πετύχαμε και ένα δεύτερο γκολ και χάσαμε μια τεράστια ευκαιρία πηγαίνοντας στο ημίχρονο με το 2-0.
Είπαμε να μπούμε στην επανάληψη με σκοπό όχι μόνο να διαχειριστούμε το σκορ, αλλά να προσπαθήσουμε να πετύχουμε και τρίτο, όπως και έγινε. Εκεί νομίζω τελείωσε το ματς.
Ένα τεράστιο ευχαριστώ σε όλους για τον αγώνα αλλά και συνολικά γι’ αυτά που έχουμε κάνει φέτος. Ζούμε το όνειρο μας. Καλή συνέχεια στην Ομόνοια».

Παίζουμε μπάλα και στο facebook, ακολουθήστε μας!