Τετάρτη, 28 Οκτωβρίου 2020

Γ. Γεωργαλής: «Κλείσαμε μια πολύ επιτυχημένη χρονιά»

Κυριακή, 22 Δεκεμβρίου 2019 13:17 Γράφτηκε από τον

Σπουδαία νίκη πέτυχε η Ομόνοια Καλλιθέας που την διατηρεί στα ψηλά στρώματα της βαθμολογίας, με σκορ 2-3 επί του Ερμή Ατσαλένιου.

Ο παίκτης-προπονητής της ομάδας της Καλλιθέας Γιάννης Γεωργαλής μίλησε στο Prismasport.gr

Θέλησε να σταθεί στο εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο της Ομόνοιας, τονίζοντας πως ήταν εξαιρετικοί και μπορούσαν κάλλιστα να σημειώσουν και άλλα τέρματα.

Πιο αναλυτικά:

«Εχθές ήταν ένα όμορφο παιχνίδι με πολλές φάσεις που όταν είσαι φίλαθλος το ευχαριστιέσαι ,είχε 5 γκολ κάποια από αυτά πολύ όμορφα!
Στο πρώτο ημίχρονο είμαστε καταπληκτικοί σαν συρμός θα έλεγα κάναμε 3 γκολ και χάσαμε τουλάχιστον 4-5 κλασικές ευκαιρίες να διευρύνουμε το σκορ χωρίς να απειληθούμε.
Στο δεύτερο ημίχρονο χαλαρώσαμε,ο αντίπαλος ήταν καλύτερος και έτσι ήρθε το τελικό 2-3.
Το αποτέλεσμα είναι δίκαιο θεωρώ!
Εύχομαι καλή συνέχεια στην ομάδα του Ερμή και τον φίλο μου Βασίλη Κασαπάκη καλά Χριστούγεννα με υγειά!
Κλείνει μια πολύ επιτυχημένη χρονιά για την Ομόνοια έχοντας κάνει ένα πάρα πολύ κάλο πρώτο γύρο και προσθέσουμε και το τέλος της προηγούμενης!
Εύχομαι σε όλους τους παίχτες μου καλά Χριστούγεννα και καλή χρονιά να έχουν με υγειά χαμόγελα χαρές σε αυτούς και τις οικογένειες τους και ευελπιστώ από την νέα χρονιά να συνεχίσουμε να έχουμε αυτήν την εικόνα σαν ομάδα και να το ευχαριστιόσαστε όπως τώρα!»