Τρίτη, 14 Ιουλίου 2020

Πολύτιμος βαθμός για Χερσόνησο, «έσπασε» το σερί του Κεραυνού!

Παρασκευή, 08 Μαρτίου 2019 19:12 Γράφτηκε από τον

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι στην Χερσόνησο ανάμεσα στην ομώνυμη ομάδα και τον Κεραυνό.

Η ομάδα της Χερσονήσου πήρε έναν πολύ σημαντικό βαθμό ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος, στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στην κατηγορία, απέναντι σε μία ομάδα όπως τον Κεραυνό ο οποίος μετρούσε πέντε σερί νίκες με την τελευταία του νίκη να είναι απέναντι στην πρωτοπόρο Δαμάστα.

Η ομάδα του Γιώργου Φασουλάκη άνοιξε το σκορ στο 35’ όταν ο Λίλος έβγαλε την σέντρα από δεξιά, ο Ντραγκότι έκοψε για τον Νάτο με τον τελευταίο μέσα από την περιοχή να την στέλνει στα δίχτυα για το 0-1. Στην επανάληψη η Χερσόνησος πίεσε και κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση στο 65’ με τον «συνήθη ύποπτο» Ταμπάκη, ο οποίος με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στην κλειστή γωνία του αντίπαλου πορτιέρο.

Μάλιστα στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι λίγο έλειψαν να πετύχουν το 2-1 και να πάρουν μία μεγάλη νίκη, ωστόσο ο Μαραβελάκης που βρέθηκε σε θέση τετ α τετ δεν κατάφερε να «νικήσει» τον Γκογκόση!

Οι συνθέσεις

ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ: Χαιρέτης (30’ λ.τρ. Χύσα), Βασιλειάδης (75’ Μαχαίρας), Μουντράκης, Χαραλαμπάκης, Αργυράκης, Μουλλτάρι, Ταμπάκης, Περβολάρης (70’ λ.τρ. Συντυχάκης), Μαραβελάκης, Σκούρτι, Μπερνάρντο

ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Γκογκόσης, Νάτος Αν., Μανιουδάκης, Χαλκιαδάκης, Χανιωτάκης, Βασιλάκης, Ντραγκότι, Παπουτσιδάκης, Εργαζάκης (65’ Μυκονιάτης), Βοργιάς, Λίλος