Κυριακή, 07 Ιουνίου 2020

Με συνέπεια και αποτελεσματικότητα η Χερσόνησος, 3-0 τον Κεραυνό

Σάββατο, 15 Φεβρουαρίου 2020 17:59 Γράφτηκε από τον

Για την 21η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ η Χερσόνησος επικράτησε πιο δύσκολα από ότι αποδεικνύει το τελικό σκορ με 3-0 του Κεραυνού και συνέχισε τα θετικά αποτελέσματα.

Το πρώτο 20λεπτο στο παιχνίδι ανήκε στους φιλοξενούμενους οι οποίοι έχασαν πολλές ευκαιρίες για να μπουν μπροστά στο σκορ με τους Μανιαδάκη, Τσιχλάκη και Μανουσάκη.

Στο 10' το σουτ του Περβολαράκη θα απομακρύνουν πάνω στην γραμμή οι αμυντικοί του Κεραυνού.

Κόντρα στην ροή του παιχνιδιού η Χερσόνησος θα ανοίξει το σκορ στο 28'.

Ο Φρρόκου θα βρεθεί σε πλάγια θέση και με σουτ θα δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του Λιμανιού, με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται για οφσάιντ του επιθετικού της Χερσονήσου.

Οι γηπεδούχοι έψαξαν γρήγορα και ένα δεύτερο τέρμα και τα κατάφεραν. Ο Κοζυράκης έβγαλε την σέντρα και ο Ανεζίνης άθελα του έστειλε την μπάλα στην εστία της ομάδας του για το 2-0 το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Μπαίνοντας στο δευτερο μέρος η Χερσόνησος έψαξε το 3-0 με το οποίο θα κλείδωνε το σκορ υπέρ.

Στο 65' ο Ποτηράης θα κερδίσει πέναλτι, την εκτέλεση θα αναλάβει και ψύχραιμα θα δώσει το προβάδισμα τριών γκολ στην ομάδα του στο 65' για το τελικό 3-0.

Στην συνέχεια ο Ποτηράκης σε δύο περιπτώσεις τετ α τετ δεν μπόρεσε να διευρύνει το σκορ για την ομάδα του.

Οι συνθεσεις των δύο ομάδων:

Χερσόνησος: Ψαρουλάκης, Συντιχάκης, Μουρατλάρι, Γιαπεντζάκης, Φράγκος, Περβολαράκης Γ., Τουρνάκης, Περβολαράκης Κ (70' Χελάς)., Φρρόκου (70' Μπερνάδο), Ποτηράκης, Κοζυράκης (80' Μηλάκης)

Κεραυνός: Κονσολάκης, Ανεζίνης (60' Ξυλούρης), Δρίτσας, Παπαδάκης, Ένο, Μανουσάκης,  Τσιχλάκης, Τσιμινικακης (70' Εργαζάκης, 82' Κυπραίος), Μανιαδάκης, Ανδρουλάκης, Ζούζουλας (70' Σαμπροβαλάκης)